Age JuurikasMihkel MattisenMõisamängud
Hispaania rapsoodia
Klaveriduo Age Juurikas ja Mihkel Mattisen
19.03.2010 kell 10 Anija mõis, Harjumaa
29.03.2010 kell 9 Ruila mõis, Harjumaa
29.03.2010 kell 12.15 Tõstamaa mõis, Pärnumaa
29.03.2010 kell 14.30 Vana-Vigala mõis, Raplamaa

Klaveriduosid on läbi aegade ikka meeleldi mängitud. Kõrgklassi kodusel musitseerimisel oli nii hea istuda kahekesi klahvide taha ja ühiselt musitseerida. Näiteks Mozarti Sonaate neljale käele või Brahmsi Ungari tantse samale koosseisule võib pidada nii suurepäraseks süvamuusikaks kui toredaks ajaviiteks. Romantikute ajast alates on klaveriduodele kirjutatud repertuaar muutunud üha virtuoossemaks ja keerulisemaks. Maurice Raveli neljaosaline „Hispaania rapsoodia“ pakub nii koosmängurõõmu kui sädemeid pilduvat tehnika tulevärki. Teos algab unistava ja salapärase „Öö prelüüdiga“, kus võib kujutleda värelevat jahedat ööõhku ja tabamatuid öiseid hääli ning lõhnu. Lühikesele särtsakale hispaania rahvatantsule Malaguenale järgneb rahulik, nõtke ja justkui hõljuv Habanera. Tsükli lõpetab lausa metsik tantsukeeris ja pidurdamatu peomeeleolu viimases osas – Feria (Rahvapidu). Lisaks sellele on programmi võetud ka kütkestav ning äratundmisrõõmu pakkuv Raveli “Bolero” seade.

Age Juurikas on lisaks Eesti Muusikaakadeemiale ennast täiendanud ka Helsingis Sibeliuse Akadeemias, Karlsruhe Riiklikus Muusikakõrgkoolis ning Moskva Riiklikus Konservatooriumis. Age on korduvalt saavutanud tunnustust konkurssidel nii Eestis kui välismaal, olulisimad nendest on peapreemia ja 2 eripreemiat konkursil „Con brio ’98“, 4. preemia ja eripreemia rahvusvahelisel Rubinsteini konkursil Bydgoszczis 2000, 1 koht VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas 2002. 2003 kevadel pälvis I Neeme Järvi-nimelise noore muusiku auhinna. Esinenud mitmete orkestrite, sh ERSO ees solistina.

Mihkel Mattisen on tuntust kogunud nii klassikalise pianisti kui levimuusikuna. Lisaks EMTAle täiendas ta end ka Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. Aastal 2002 finalist VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas. Kontsertreisid on teda viinud igale poole üle, Eesti, aga ka välismaale. Palju ja edukalt on ta esinenud just koolides, kus ta on alati pälvinud noorte tunnustuse oma suurepärase klaverimängu ja laheda jutuga.