Mõisamängud
Trio Madrigale. Võluflööt ja Mustlane
Oksana Sinkova (flööt), Kristina kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)
29.04.2010 12:30 Uuemõisa mõis, Läänemaa
29.04.2010 15:30 Pürksi mõis, Läänemaa
Kavas:
Malle Maltis / Wolfgang Amadeus Mozart – Seaded ooperist “Võluflööt”: Papageno aaria, Öökuninganna aaria, “Kellamäng”, Papageno ja Pamina duett
Maurice Ravel – “Mustlane”
Bohuslav Martinu – sonaat flöödile, viiulile ja klaverile
Nino Rota – trio flöödile, viiulile ja klaverile
Trio Madrigale koosneb kahest väga laululaadse häälega pillist: flöödist ja viiulist ning klaverist. Valdavalt kõrgesse registrisse jääv ansamblikoosseis loob linnulaadse ning veidi ebamaise kõlapildi. „Madrigale” tähendab itaalia keeles „emakeelne laul” ja ansambli nimi tuleneb ühest kuulsaimast antud koosseisule kirjutatud teosest: Bohuslav Martinu Madrigali-sonaadist. Autorile omaselt on siin tegemist nakatavalt elurõõmsa ning värske teosega, kus võib aimata ka tšehhi rahvaviise ning -tantse.
Veel on kavva võetud kahtlematult paljudele äratundmisrõõmu pakkuvad seaded Mozarti ooperist „Võluflööt”, prantsuse impressionisti Maurice Raveli virtuoospala “Mustlane” ja legendaarse itaalia filmihelilooja, Federico Felliniga koostööd teinud itaalia helilooja Nino Rota trio flöödile, viiulile ja klavrile (esiettekandena Eestis). Põnevaks faktiks on, et Nino Rota on kirjutanud muusika ka filmile “Ristiisa”.
Oksana Sinkova on praegu ilmselt hinnatuim eesti flöödisolist. Tema arvukatest autasudest ja esiletõstmistest värskeim on 2008. aasta Eesti Puhkpillimängijate Konkursi esikoht ja Grand Prix. Oksana Sinkova kuulub käesoleval ajal Rahvusooper “Estonia” orkestri koosseisu.
Kristina Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on 1996 Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas, kus pälvis eripreemia ja 1997 Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas, Lublinis. Esinenud solistina Hollandis, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes. Praegu on ta Eesti Muusikaakadeemia doktorant, tegeldes peamiselt kaasaegse viiulimuusika uurimise ja esitamisega. Käesoleval ajal kuulub Kristina Kriit Rahvusooper Estonia Orkestri koosseisu ja õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis, Kaunase Sümfooniaorkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt.). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Käesoleval ajal õpib ta EMTA magistrantuuris Peep Lassmanni klaveriklassis ning alates sügisest 2009 Konstantin Bogino klaveriklassis Accademia Santa Cecilias. Ta on osalenud paljudel nimekatel kursustel, festivalidel, konkurssidel. Viimati (2009 juulis) võitis ta Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.