Tartu KammerorkesterMõisamängud
Igatsus kevade järele. Emadepäevakontsert
Tartu Kammerorkester, dirigent Tõnu Kalm, solistid: Diana Liiv, Kadri-Ann Sumera (klaver)
10.05.2010 kell 9.05 Mooste mõis, Põlvamaa
10.05.2010 kell 13 Kuremaa loss, Jõgevamaa
11.05.2010 kell 13.25 Maidla mõis, Ida-Virumaa
11.05.2010 kell 18.30 Mäetaguse mõis, Ida-Virumaa

Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikontsert nr. 27 B-duur, “Väike öömuusika”

Ei juhtu just iga päev, et suurlinnadest kaugele, väikesesse mõisasaali tuleb külla terve orkester. Siin saab see siiski võimalikuks – Tartu Kammerorkestri ja solisti esituses kõlab üks klassikalise muusika pärle, Mozarti 27. klaverikontsert. Enamus helilooja instrumentaalkontsertidest on sädelevalt virtuoossed, püsimatut elurõõmu ja pulbitsevat mängulusti täis. See Mozarti viimaseks jäänud klaverikontsert on pisut erinev – siin valitseb pigem leebe naeratus ning leplik sõbralikkus. Siiski on ka siin küllaga sõrmeväänavaid näpujookse ning trillerdamist. Kolmandas osas on ta kasutanud sama meloodiat, mis esineb tema kuulsas kevadelaulus „Tule, armas maikuu!“ (vahest ka nimetatud “Igatsus kevade järele”). Küllap mõlkus autoril ka siin meeles kevadiselt tärkav loodus ja helge päikesepaiste. See osa on eriliselt päikseline ja justkui paitavalt sõbralik.

Väike öömuusika on kindlasti üks Mozarti tuntumaid teoseid. See selgete, peaaegu plakatlike karakteritega humoorikas orkestriteos toob naeratuse huulile ja teeb tuju heaks.

Tartu Kammerorkester on Tartu tegevmuusikute poolt loodud kollektiiv eesmärgiga rikastada linna muusikaelu, väärtustades Tartu linna rolli ajaloolise kultuurikeskusena, esinedes silmapaistvates ajaloomälestistes ning  arendades koostööd teiste kultuuriüritustega Tartus ja selle ümbruses.