Kalmer LiimetsMõisamängud
Ballett klaveril: Romeo, Julia ja Petruška
Diana Liiv (klaver), Kaia Reinup, Liina Arumets ning Kalmer Liimets (tants)
14.09.2009 kell 18 Suuremõisa mõis, Hiiumaa
15.09.2009 kell 8 Emmaste mõis, Hiiumaa
1.10.2009 kell 13 Viimsi mõis, Harjumaa
1.10.2009 kell 16 Tohisoo mõis, Raplamaa
13.10.2009 kell 14 Loona mõis, Saaremaa (klaveri soolo ilma tantsijateta)

Kavas:
Sergei Prokofiev: Romeo ja Julia süit
Igor Stravinski: Petruška suit – 1. Vene tants, 2. Petruška tuba, 3. Vastlad

Kontserdil kõlavad katked ballettidest kahe XX sajandi vene muusika suurkuju sulest. Nii Sergei Prokofjev kui Igor Stravinski on oma ballettides rõhunud mitte niivõrd dramaatilisele liinile kui karakterite kujutamisele ja tegelaste portreteerimisele ning mõlemad on seda teinud väga värvikalt.

Prokofjev on noorukest Juliat kujutatud rõõmsameelse ja naeruhimulise elava tütarlapsena, paater Lorenzo tunneme ära leebest manitsevast toonist ning Romeo sõber Mercutio esineb nurgelise ja iroonilise noorukina. Väga ilmekalt on helilooja muusikasse valanud vaenutsevad Montecci ja Capuletti hõimud – raskepärased, vihased ja põikpäised on nad mõlemad. Isikukirjelduste vahele on pikitud ka nö. rahvastseene (nagu balletis ikka) – menuett, tütarlaste tants ning rahvatants, hommikune tänavaelu ning kurjakuulutavad maskid ballil.

Stravinski „Petruškas“ kohtame unistavat hädavarest, koketsesse Baleriini lootusetult armunud vene Pierrot’d, aga samuti tegelasi tüüpiliselt vene aastalaadalt – jõukas raha pillav kaupmees, mustlased, ammed ja kutsarid, karutantsitaja ja maskid.

Klaveripalade vahele on pikitud ka jutt ning muusikaga harmoneerub värskelt ja loominguliselt lavastatud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengite liikumine, mis toob eredalt välja erinevaid meeleolusid muusikas.

Pianist Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis, Kaunase Sümfooniaorkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt.). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Käesoleval ajal õpib ta EMTA magistrantuuris Peep Lassmanni klaveriklassis ning alates sügisest 2009 Konstantin Bogino klaveriklassis Accademia Santa Cecilias. Ta on osalenud paljudel nimekatel kursustel, festivalidel, konkurssidel. Viimati (2009 juulis) võitis ta Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.