Mõisamängud
Pikapilli polka
Johanna Tuvi (fagott), Toomas Vana (tromboon), Kadri-Ann Sumera (klaver)
6.10.09 kell 11 ja 13 Ülenurme mõis, Tartumaa
15.10.09 kell 10 Kärstna mõis, Viljandimaa
15.10.09 kell 13.15 Vana-Võidu mõis, Viljandimaa
6.10.09 kell 11 ja 13 Ülenurme mõisas
16.10.09 kell 10 Olustvere loss, Viljandimaa
16:10.09 kell 13 Harmi mõis, Harjumaa
Kavas:
Camille Saint-Saens (1835-1921): Sonaat fagotile ja klaverile, “Luik”
Alexandre Guilmaunt (1837-1911): Sümfooniline pala tromboonile ja klaverile
Valter Ojakäär (1923): Pikapilli polka
Sel kontserdil saab tutvuda kahe omapärase ja mitte just liiga tuntud puhkpilli – fagoti ja trombooniga. Fagott on orkestri madalaim puupuhkpill, talle on iseloomulik soe ja sõbralik, natuke justkui torisev tämber. Fagotimuusika üks pärle, prantsuse helilooja Camille Saint-Saensi sonaat on kirjutatud helilooja viimastel eluaastatel ning esindab autori küpset, kõige isikupärasemat stiili. Siit on välja puhastatud kõik ebaoluline, ükski noot pole üleliia. Teose neli osa on üsna lühikesed, kompaktsed ja väga eriilmelised.
“Luik” Saint-Saensi “Loomade karnevalist” pakub äratundmisrõõmu vast ka kõige noorematele kuulajatele.
Tromboon kuulub vaskpuhkpillide seltsi ning tema kõla on mahlakas ja mahe, ent mängida saab ka valjusti ja täristades. Orkestrimuusikas on just tromboonirühmale sageli antud pidulik, tõsine ja ülev osa. Ometi kuulub tromboon sama loomulikult ka jazz- ja puhkpilliansamblite koosseisu, kus ta sageli demonstreerib lustakaid bassikäike ja ülemeelikuid glissandosid. Siinses kavas esineb tromboon nii klassikaliselt tõsise kui rahvalikult lõbusa pillina.
Johanna Tuvi ja Toomas Vana on hoolimata oma noorest east juba korduvalt ennast tõestanud suurepärased muusikud. Johanna töötab aastast 2006. Vanemuise Sümfooniaorkestris regulaatorina. Aastal 2008 pälvis ta muusikakoolide vahelisel puhkpillimängijate konkursil 1. koha. Toomas saavutas 1. koha nii 2008. kui 2009. aasta muusikakoolide konkursil, lisaks 3. koht 2008. aasta Eesti Interpreetide Konkursil. Mõlemad on esinenud solistina Eller Sinfonietta ees.
Pianist Kadri-Ann Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusikaakadeemias, mille ta lõpetas diplomiga cum laude, prof Peep Lassmanni klaveriklassis. Pianist jätkas õpinguid Kölni Muusikakõrgkoolis prof A. Valdma juures, kust sai novembris 2004 magistridiplomi (Konzertexamen).
Sumera on saavutanud tunnustust mitmel konkursil, nt II preemia TV-konkursil “Alternatiiv” (Riia, 1997), eripreemia EPTA rahvusvahelisel pianistide konkursil Zagrebis (2003), diplom 5. ja eripreemia 6. Eesti pianistide konkursilt (1994 ja 2002).
Pianist on teinud lindistusi Eesti Raadiole ning Antes Editionile ning tihedat koostööd selliste noorte heliloojatega nagu Nicolas Gilbert (Kanada), Evrim Demirel (Türgi), Santa Ratniece (Läti) ja Märt-Matis Lill (Eesti). Aastal 2005 on Kadri-Ann Sumera kuulsa Internationale Ensemble Modern Akademie stipendiaat Frankfurdis. Pianisti püsirepertuaari kuulub lai valik muusikat barokist tänapäevani.