3. aprill 2012 Diana Liiv, Olga Voronova, Lego Karin (2)Mõisamängud
Felix Mendelssohn 200
Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
20.11.2009 kell 13 Tõstamaa mõis, Pärnumaa
4.12.2009 kell 10 Roosna-Alliku mõis, Järvamaa
4.12.2009 kell 12.30 Albu mõis, Järvamaa
10.12.2009 kell 13.30 Uuemõisa mõis, Läänemaa
10.12.2009 kell 15.30 Pürksi mõis, Läänemaa

Kavas:
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 -1847): Klaveritrio d-moll
Dmitri Šostakovitš (1906-1975): Klaveritrio nr 2
Camille Saint-Saens (1835-1921): “Luik” tsüklist “Loomade karneval”
Dmitri Šostakovitš (1906-1975): “Leierkast” tsüklist “Nukkude tantsud”

Aastal 2009 on 200-aastane sünniaastapäev ühel muusikaajaloo andekaimal heliloojal Felix Mendelssohnil ja sellega seoses mängitakse tema teoseid sel aastal just eriti palju ning suure südamesoojusega.
Noore imelapse Felixi andele aitas tugevalt kaasa ka majanduslikult kindlustatud, samas kõrgkultuuriline keskkond – pankurist isa salongist kujunes Berliini vaimu- ja kultuurielu keskus. Elu jooksul tegutses Mendelssohn raugematu energiaga mitmes vallas – nii heliloojana, dirigendina kui väga mõjuka muusikaelu tegelasena (muuhulgas asutas Leipzigisse esimese saksakeelse muusikakõrgkooli). Mendelssohni võiks pidada muusikalise historitsismi esindajaks -tema helikeeles peegeldub austus muusikaliste eelkäijate vastu.
Üks kammermuusika populaarsemaid teoseid: Mendelssohni Klaveritrio d-moll on väga hoogne ja selgete kujunditega teos. Helilooja on siin suutnud ühendada romantilisele ajastule omase emotsionaalse ja ehk mõnevõrra süngegi tundetooni klassikaliselt selge vormilise ülesehitusega.
Juubilar Mendelssohni kõrval on selle kontserdi kavva valitud trio veel ühelt suurelt sümfoonikult – Šostakovitšilt. Ka tema käekiri on kammermuusikas väga orkestraalne – suured kõlamassiivid ning väga värvikirev helikeel. Laval on vaid kolm inimest, ent mõnikord kõlab see nii võimsalt, nagu mängiks korraga terve suur orkester.
Saint-Saensi “Luik” ja Šostakovitši “Nukkude tants” peaksid (äratundmis)rõõmu pakkuma ka kõige noorematele kuulajatele.

Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris. Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias professor Halida Ahtjamova juhendamisel, aastatel 1999–2000 Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis professor Ilan Gronichi klassis ning 2002. aastal Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis professor Keiko Wataya juures. 1997. aastal võttis viiuldaja osa Queen Elisabethi nim Rahvusvahelise Viiuldajate Konkursi raames läbiviidud meistrikursusest Brüsselis, pedagoogideks konkursi žürii liikmed Mikaela Martin, Berl Senovski, Eduard Schmieder ja Pierre Amoyal. Aastal 1999 osales ta meistrikursustel Holland Music Sessions, professoriteks Valentin Zhuk ja Jaques Ghetem. Olga Voronova on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaaditiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos. Viiuldaja on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Leho Karin on üks Eesti tuntumaid ja nõutavamaid noorema põlve tšelliste. Ta on eesti tšellokoolkonna grand old lady Laine Leichteri lapselaps.Vanaema oli ka poisi esimene tšelloõpetaja. Pärast Toomas Velmeti tšelloklassi lõpetamist Tallinna konservatooriumis on Leho Karin end täiendanud veel kuulsate professorite juures Venemaal, Saksamaal ja Rootsis. Praegu õpetab ta ise tšellot Tallinna muusikakeskkoolis, mängib NYYD Ensemble´is ja Tallinna Kammerorkestris, esineb ansamblisti ja solistina.

Pianist Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis, Kaunase Sümfooniaorkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt.). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Käesoleval ajal õpib ta EMTA magistrantuuris Peep Lassmanni klaveriklassis ning alates sügisest 2009 Konstantin Bogino klaveriklassis Accademia Santa Cecilias. Ta on osalenud paljudel nimekatel kursustel, festivalidel, konkurssidel. Viimati (2009 juulis) võitis ta Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.