Tartu KammerorkesterMõisamängud
Tartu Kammerorkestri advendikontsertid
Tartu Kammerorkester, dirigent Lukas Groen (Holland/Eesti), solistid: Kristina Kriit (viiul), Oksana Sinkova (flööt), Riivo Kallasmaa (oboe)
14.12.09 kell 10 Rogosi mõis, Võrumaa
14.12.09 kell 14.30 Taagepera loss, Valgamaa
15.12.09 kell 10 Voltveti mõis, Pärnumaa
15.12.09 kell 14 Adavere mõis, Jõgevamaa

Kavas:
Antonio Vivaldi: Talv
Benedetto Marcello: Kontsert oboele ja orkestrile
Wolfgang Amadeus Mozart: Flöödikontsert

 

 

See on lausa harukordne võimalus kuulata linnakaugetes mõisates tervet professionaalset orkestrit. Käesolev valik hõlmab armastatud teoseid klassika kuldrepertuaarist. Kes ei teaks Vivaldi Aastaaegu! Need neli suurepärast viiulikontserti on kõik kirjutatud luuletuste alusel ning muusikas on teksti väga täpselt järgitud ja illustreeritud. Kord on siin lõunamaiselt suvises kuumuses värelev õhk, kord kevadine vihmavaling, kord talviselt paukuv pakane ja lõgisevad hambad ja külmavärinad. Geniaalne itaallane on kõike seda suutnud kujutada täis pakatavat energiat ja elurõõmu. Võiks lausa öelda, et siin on tegemist barokiaegse rokkmuusikaga. Vivaldi kõrvale on valitud teine tema kaasaegne itaallane Benedetto Marcello. Oboe oli baroküi ajal tänu oma laulvale ning tihedale, ometi pehmele ja tundelisele kõlale üks armastatumaid puhkpille. Ka siinses kontserdis tulevad need oboe suurepärased omadused hästi esile: kaunid laulvad meloodiad on väga väljendusrikkad ja meeldejäävad. Mozarti igihaljad Flöödikontserdid on aga väga rõõmsameelsed ja sädelevad.

Tartu Kammerorkester on Tartu muusikute ning noore Hollandi päritolu dirigendi Lukas Groeni initsiatiivil loodud kollektiiv eesmärgiga rikastada linna muusikaelu, väärtustades Tartu linna rolli ajaloolise kultuurikeskusena, esinedes silmapaistvates ajaloomälestistes ning  arendades koostööd teiste kultuuriüritustega Tartus ja selle ümbruses.