madrigaleMõisamängud
Trio Madrigale. Pähklipureja
Oksana Sinkova (flööt), Kristina Kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)
21.01.2010 kell 13 Aruküla rahvamaja, Harjumaa
22.01.2010 kell 13.30 Saku mõis, Harjumaa
22.01.20010 kell 16 Tohisoo mõis, Raplamaa
25.01.2010 kell 11.20 Viimsi mõis, Harjumaa

Kavas:
Pjotr Tšaikovski / Malle Maltis: seaded balletist “Pähklipureja”
Bohuslav Martinu: Madrigali sonaat flöödile, viiulile ja klaverile (esiettekanne Eestis!)
Pablo de Sarasate “Navarra”

Trio Madrigale koosneb kahest väga laululaadse häälega pillist: flöödist ja viiulist ning klaverist. Valdavalt kõrgesse registrisse jääv ansamblikoosseis loob linnulaadse ning veidi ebamaise kõlapildi. „Madrigale” tähendab itaalia keeles „emakeelne laul” ja ansambli nimi tuleneb ühest kuulsaimast antud koosseisule kirjutatud teosest: Bohuslav Martinu Madrigali-sonaadist, mis ka antud kontserdil esitusele tuleb (esmaettekandena Eestis). Veel on kavva võetud kahtlematult paljudele äratundmisrõõmu pakkuvad seaded Tšaikovski balletist “Pähklipureja” ning virtuoospala Sarasate “Navarra”.

Oksana Sinkova on praegu ilmselt hinnatuim eesti flöödisolist. Tema arvukatest autasudest ja esiletõstmistest värskeim on 2008. aasta Eesti Puhkpillimängijate Konkursi esikoht ja Grand Prix. Oksana Sinkova kuulub käesoleval ajal Rahvusooper “Estonia” orkestri koosseisu.

Kristina Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on 1996 Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas, kus pälvis eripreemia ja 1997 Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas, Lublinis. Esinenud solistina Hollandis, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes. Praegu on ta Eesti Muusikaakadeemia doktorant, tegeldes peamiselt kaasaegse viiulimuusika uurimise ja esitamisega. Käesoleval ajal kuulub Kristina Kriit Rahvusooper Estonia Orkestri koosseisu ja õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis, Kaunase Sümfooniaorkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt.). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Käesoleval ajal õpib ta EMTA magistrantuuris Peep Lassmanni klaveriklassis ning alates sügisest 2009 Konstantin Bogino klaveriklassis Accademia Santa Cecilias. Ta on osalenud paljudel nimekatel kursustel, festivalidel, konkurssidel. Viimati (2009 juulis) võitis ta Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.