Tall. kp KvartettMõisamängud
HOLLYWOOD
Tallinna keelpillikvartett (Urmas Vulp, Olga Voronova, Toomas Nestor, Levi-Danel Mägila), Diana Liiv (klaver)
14.09.2010 kell 10 Ruila mõis, Harjumaa
1.11.2010 kell 14.15 Saku mõis, Harjumaa
5.11.2010 kell 11 Mooste mõis, Põlvamaa
5.11.2010 kell 13 Ülenurme mõis, Tartumaa

Kavas: Liszt, Korngold

Antud kavas võima kuulda kahete teost, mis mõlemad on seotud tänapäeva meediamaailma keskuse: Hollywoodiga. Ferenc Liszti Ungari rapsoodia pakub äratundmisrõõmu ka kõige noorematele kuulajatele: just nimelt seda teost on kasutatud kuulsas Disney multifilmiseeria “Tom ja Jerry” osas “Kassikontsert”. Uskumatult virtuoosne ja humoorikas klaveriteos on alati võlunud publiku südameid.

Erich Korngold on ka tuntud eelkõige Hollywoodi filmide kuldse klassika muusikaautorina. Kuid peale Hollywoodiliku kerguse ja huumori on tema klaverikvintetis ka väga sügav ning hingeliigutav tasand, teos on kirjutatud keerulises ajaloolises situatsioonis: esimese maailmasõja ajal ning sellel on edasi anda sügav kuid ometi tänu oma eredusele ning efektsusele ka kõige umbusklikuma kuulajani jõudev muusikaline sõnum.

Klaverikvinteti koosseis võimaldab vaid viie inimesega saavutada peaaegu orkestraalset kõlajõudu ning värvikust. Sageli on näiteks klaverikontserte ette kantud mitte orkestri, vaid keelpillikvarteti saatel – nelja keelpilliga õnnestub kõik olulised hääled ära mängida. Eriti romantilisel ajajärgul sai see koosseis üsna populaarseks ja paljud heliloojad on kirjutanud kvintette, mis kõlavad kui sümfooniad.

Tallinna Keelpillikvartett on alates oma asutamisest 1984. aastal olnud ainus Eesti pidevalt tegutsev keelpillikvartett. Esinetud on Balti riikides, Jaapanis, Kanadas, Norras, Prantsusmaal, Rootsis, Saksamaal, Soomes, Šveitsis, Taanis ja Venemaal, sealhulgas mitmetel rahvusvahelistel festivalidel. Ansambli ulatuslikus repertuaaris on olulisel kohal ka Eesti heliloojate teosed, millest paljud on kirjutatud just Tallinna Keelpillikvartetti silmas pidades. Arvukate Eesti Raadiole ja Televisioonile tehtud lindistuste kõrval on kvartett andnud välja neli CD-d, millest kaks on salvestatud Rootsi firmale BIS.

Pianist Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USAs, Itaalias ja Soomes. Ta on korduvalt esinenud ka solistina orkestri ees, näiteks Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis (dirigent Jeffry Rink); Kaunase Sümfooniaorkestriga (dirigent Pavel Berman); Tallinna Kammerorkestriga (dirigent Toomas Vavilov)  jt. Diana Liiv on salvestanud CD-plaadid Tšaikovski klaverimuusikaga ning kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut, “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana Liiv on lõpetanud EMTA prof. Peep Lassmanni klaveriklassis, alates sügisest 2009 täiendab ta ennast Konstantin Bogino klaveriklassis Accademia Santa Cecilias, Itaalias. Ta on edukalt osalenud paljudel kursustel, festivalidel ja konkurssidel. Juulis 2009 võitis ta Kuhmo kammermuusika festivali kursusel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.  2010 aastal pälvis ta laureaadi tiitli rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus, Druskininkais nii soolo kategoorias (3. koht) kui ka kammermuusika kategoorias koos Kristina Kriidiga (4.koht). Diana Liiv on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht.