madrigaleMõisamängud
Trio Madrigale. Pähklipureja (Oksanan Sinkova haigestumise tõttu asendatud duo-kavaga)
Oksana Sinkova (flööt), Kristina Kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Ludwig van Beethoven, Bohuslav Martinu, Olivier Messiaen, Malle Maltis, Heino Eller, seaded P. Tšaikovski balletist “Pähklipureja”
20.12.2010 kell 10 Albu mõis, Järvamaa
20.12.2010 kell 14 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa

Trio Madrigale koosneb kahest väga laululaadse häälega pillist: flöödist ja viiulist ning klaverist. Valdavalt kõrgesse registrisse jääv ansamblikoosseis loob linnulaadse ning veidi ebamaise kõlapildi. „Madrigale” tähendab itaalia keeles „emakeelne laul” ja ansambli nimi tuleneb ühest kuulsaimast antud koosseisule kirjutatud teosest: Bohuslav Martinu Madrigali-sonaadist. Autorile omaselt on siin tegemist nakatavalt elurõõmsa ning värske teosega, kus võib aimata ka tšehhi rahvaviise ning -tantse.

Beethoveni „Kevadsonaat“ on justkui täis linnulaulu ja vetevulinat, samas ei puudu sealt ka beethovenlikult sügav ja dramaatiline joon.

Messiaeni muusika on alati väga värske ja täis ootamatusi, flöödil kõlavad linnuhääled on kohati äravahetamiseni sarnased päris linnulauluga. Eesti klassiku Heino Elleri kolm pala on kaunis muusikaline elamus, täis kevadisi värve. Noore Eesti helilooja Malle Maltise teos „Dolce“ on kirjutatud Trio Madrigale tellimusel.

Flötist Oksana Sinkova on lõpetanud 2006 aastal cum laude Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri, lisaks täiendanud ennast Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis. Oksana on hetkel ilmselt Eesti nõutuim flöödisolist. Ta on võitnud esikohti mitmel mainekal konkursil, kokku üle 12 konkursi. Olulisimad saavutused: 4.koht rahvusvaheliselt konkursilt PACEM IN TERRIS 2005. aasta sügisel Bayreuthis, kus osales üle 200 interpreedi 33st riigist ning 2008. aasta Eesti Puhkpillimängijate Konkursi esikoht ja Grand Prix. Solistina on Oksana esinenud Tallinna Kammerorkestri, “Vanemuise” sümfooniaorkestri, Narva Sümfooniaorkestri, Tallinna Filharmoonia, Nõmme Linnaorkestri jt. ees. Olnud Vanemuise Sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeister, hetkel töötab Estonia teatri sümfooniaorkestris.

Kristina Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on 1996 Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas, kus pälvis eripreemia ja 1997 Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas, Lublinis. Esinenud solistina Hollandis, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes. Praegu on ta Eesti Muusikaakadeemia doktorant, tegeldes peamiselt kaasaegse viiulimuusika uurimise ja esitamisega. Käesoleval ajal kuulub Kristina Kriit Rahvusooper Estonia Orkestri koosseisu ja õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Käesoleval aastal pälvis rahvusvahelisel kammeransambli konkursil „Music without limits“ Leedus 4. koha kammermuusika koos Diana Liiviga.

Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. 2009. juulis võitis Diana Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna, käesoleval aastal pälvis rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus 3. koha soolokategoorias ning 4. koha kammermuusika koos Kristina Kriidiga.