Karmen PuisMõisamängud
Carmen
Karmen Puis (metsosopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver)
9.03.2011 kell 9.50 Aruküla Põhikool (koostöös Aruküla mõisaga), Harjumaa
9.03.2011 kell 13.50 Laupa mõis, Järvamaa

Kavas: Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Manuel de Falla, Jules Massenet, George Bizet

Duo Karmen Puis ja Jaanika Rand-Sirp pakuvad kuulajaile värvikirevat valikut ooperi- ja laululoomingust läbi mitme sajandi. Barokiajastut esindab oma aja kuulsaim ning viljakaim ooperihelilooja Georg Friedrich Händel. Ooperi joont jätkab valik ilmselt muusikaajaloo tuntuima „ikooni“ Wolfgang Amadeus Mozarti aariatest. Särtsakaks vahepalaks kõlavad de Falla ja Massenet’ temperamentsed hispaaniapärased laulud, kus tuntud rahvalaulude teemad on väga oskuslikult põimitud kunstmuusikasse. Kontserdi lõpetavad kaks kaasakiskuvat aariat ooperist, mille muusikat kindlasti on kuulnud ka koolilapsed – nimelt Bizet’ kuulsast „Carmenist“.

Karmen Puis alustas lauluõpinguid H. Elleri nim. Muusikakoolis Aino Kõivu lauluklassis. Lõpetas Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri aastal 2005 (cum laude) prof. Jaakko Ryhäneni ja dots. Tiiu Levaldi juures. Täiendanud end A. Kapustjanski, L. Puglisi, E. Märtson-Wilsoni, H. Hölli, R. Damsi ja B. Pearsoni meistrikursustel. Õpingute ajal EMAs töötanud Eesti Raadio Kooris koorilaulja ning solistina. Alates 1997. a. teatri Vanemuine ooperi- ja operetisolist. Alates 2005. a. Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli lauluosakonna õpetaja. Laulnud soolopartiisid paljudes soorvormides ja andnud kontserte ka kammerkavadega, peamiselt koostöös pianist Jaanika Rand-Sirbiga.

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli ja Eesti Muusikaakadeemia solisti ja kammeransamblistina ning magistrantuuri sealsamas saateklassi erialal (õpetajad R.Ernstson, L. Mets, V. Mallene, H. Kapten). 1994 saavutas ta diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kil`is. 2003. a. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium.
Alates 1996. a. töötab J. Rand- Sirp teatris Vanemuine kontsertmeistrina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ja EMTA Tartu filiaalis pedagoogi ja kontsertmeistrina.
J. Rand- Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna ning üks Eesti nõutumaid lauljate saatjaid. Ta on ansamblipartner mitmetele lauljatele (Karmen Puis, Annaliisa Pillak, Rauno Elp, Heli Veskus) ja instrumentalistidele ( Oksana Sinkova, Margus Vahemets, Riivo Kallasmaa).