Urmas VulpMõisamängud
Kevadkontsert
Urmas Vulp (viiul), Diana Liiv (klaver)
26.04.2011 16:00 Tohisoo mõisas

Kavas:
Ludwig van Beethoven: Sonaat viiulile ja klaverile nr 1 (3. osa)
Edvard Grieg: Sonat viiulile ja klaverile nr 3 (2. osa)
Helena Tulve: Kolm laulu: “Öö laul”, “See oli jõgi mägedes, ma arvan”, “On õhtu, valgus” (Pühendatud Arvo ja Noora Pärdile)
Arvo Pärt: “Alinale”, Variatsioonid Arinuška tervekssaamise puhul”, “Anna-Mariale”

Kontserdil kõlavad kaks osa viiulisonaatide kullafondist: kevadiselt rõõmsameelne ja vallatlev 3. osa Beethoveni viiulisonaadist nr 1 ning romantiline, rahvaviisidega läbi põimunud 2. osa Griegi viiulisonaadist nr 3. Lisaks tulevad ettekandele klaveripalad maailmas tuntuimalt eesti heliloojalt Arvo Pärdilt ning Eesti ühlte armastatuimalt noorema põlvkonna heliloojalt Helena Tulvelt.

Urmas Vulp lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1972. aastal Ivi Tiviku viiuliklassis ning Tallinna Konservatooriumi 1977. aastal prof. Vladimir Alumäe juures. Edasi täiendas ta end prof. Jevgenia Tšugajeva juhendamisel Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris, mille lõpetas 1981. aastal. Samast aastast alates õpetab Urmas Vulp viiulit Eesti Muusikaakadeemias. Ta on juhatanud keelpillikateedrit ning tema eestvedamisel on toimunud rahvusvaheline H. Elleri nim. keelpillimängijate konkurss.
Urmas Vulbi initsiatiivil asutati ka Tallinna keelpillikvartett, kus ta juba palju aastaid mängib esimest viiulit. Urmas Vulp tegutseb eelkõige kammermuusikuna ja on muuhulgas olnud innukas eesti muusika propageerija.