Mõisamängud
Linnulauldes…
Oksana Sinkova (flööt), Diana Liiv (klaver)
9.05.2011 kell 11.15 Muhu Põhikool, Saaremaa
9.05.2011 kell 14 Loona mõis, Saaremaa
10.05.2011 kell 8.15 Emmaste mõis, Hiiumaa
10.05.2011 kell 18 Suuremõisa mõis, Hiiumaa
14.05.2011 kell 20.30 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa
Kavas:
Wolfgang Amadeus Mozart – seade linnupüüdija Papageno aariast (ooperist “Võluflööt”)
Heino Eller – Kolm pala flöödile ja klaverile: “Orus, “Jõel” ja “Aasal”
Eric Satie – Kolm loperdavat prelüüdi koerale: “Tugev noomitus”, “Üksi kodus”, “Mäng”; Bürokraatiline sonatiin
Francis Poulenc – Sonaat flöödile ja klaverile
Lindude mitmekesine laul on juba aegade algusest peale heliloojaid inspireerinud. Väga paljudest teostest võib leida otsesemaid või stiliseeritud vihjeid lindudele. Just flööt oma kõrge registri pisut vilistava, ent õrna heliga on eriti sobilik pill linde imiteerima.
Seade tuntud klassikalise muusika palast – Mozarti Papageno aaria ooperist “Võluflööt” pakub kindlasti publikule äratundmisrõõmu.
Eesti klassiku ja heliloomingu esiisa Heino Elleri kolm pala on üks armastatumaid tsükleid Eesti klassika kullafondist.
Lisaks eelpoolnimtatutele on kavas ka hõrk valik kevadehõngulisi teoseid prantsuse 20. sajandi autoritelt.
Eric Satie prelüüdid koerale on humoorikad teosed, kus kerkib silme ette kujutlus paljude laste suurimast sõbrast, lemmikloom koerast bürokraatilises sonatiinis aga on nalja visatud karjeristist sekretäri üle, kes võimust ja rikkusest unistab.
Francis Poulenc pole oma sonaadis küll otsest vihjet lindudele teinud, ent juba esimestest flöödihelist alates võib siin kujutleda trillerdavat lõokest. See sonaat on tervikuna õhuline, nõtke ja justkui lendlev.
Oksana Sinkova on praegu ilmselt hinnatuim eesti flöödisolist. Tema arvukatest autasudest ja esiletõstmistest värskeim on 2008. aasta Eesti Puhkpillimängijate Konkursi esikoht ja Grand Prix. Oksana Sinkova kuulub käesoleval ajal Rahvusooper “Estonia” orkestri koosseisu.
Pianist Diana Liiv on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Peep Lassmanni klaveriklassis, täiendanud ennast USA-s Longy Scool of Music´is ning Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Alates aastast 2009 osaleb ta regulaarselt Rahvusvahelistel meistrikursustel Itaalias prof. Konstantin Bogino juhendamisel. Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s, Itaalias ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga).
Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi” ning ta on esinenud paljudes noortele suunatud klassikalist muusikat tutvustatavates kontserdiprojektides Eesti Kontserdi noortekontsertide ning sarja “Klaverijutud” ja “Kammermuusika mõisakoolides” raames. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht.
Diana Liiv on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias.