Mõisamängud
Mõisakontsert
Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
24.05.2011 kell 15 Kernu mõis
24.05.2011 kell 18 Ravila mõis
Kavas:
Arvo Pärt – Fratres, Spiegel im Spiegel
Eric Satie – Kolm loperdavat prelüüdi koerale: “Tugev noomitus”, “Üksi kodus”, “Mäng”; Bürokraatiline sonatiin
Mati Kuulberg / Lepo Sumera / Raimo Kangro – Malera Kasuku trio
Kontserdi alguses kõlavad meditatiivsed teosed eesti tuntuimalt heliloojalt Arvo Pärdilt. Soovitatav on selleks ajaks silmad lausa kinni panna ning lasta ennast rahulikel ja pühalikel helidel fantaasiamaailmasse kanda. Nagu öeldakse – muusika algab vaikusest, Pärdi muusikas on seda eriti tunda, seal on otsekui palju õhku, vaikust ja kusagilt tühjusest esile kerkivaid vaikseid kauneid helisid.
Eric Satie prelüüdid koerale on humoorikad teosed, kus kerkib silme ette kujutlus paljude suurimast sõbrast, lemmikloom koerast – muusikas võib ära tunda haukumist, klähvimist, saba liputamist ning koera kurbi silmi. Bürokraatilises sonatiinis aga on prantsuse moodi nalja visatud karjeristist sekretäri üle, kes võimust ja rikkusest unistab, lõpuks aga kontori ukse enda järel kinni tõmbab ning hoopis vabadust nautida otsustab.
„Tundmatu jaapani helilooja“ Malera Kasuku Trio on tegelikult kolme varalahkunud eesti klassiku – Mati Kuulbergi, Lepo Sumera ja Raimo Kangro ühine väike noorusvemp. Naljalembesed ülikoolikaaslased ja head sõbrad kirjutasid kolme peale teose, kus igaühe osaks jäi ühe pilli partii. See armastatud eesti klassikute teos jääb groteskselt kontserti lõpetama.
Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris. Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias professor Halida Ahtjamova juhendamisel, aastatel 1999–2000 Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis professor Ilan Gronichi klassis ning 2002. aastal Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis professor Keiko Wataya juures. 1997. aastal võttis viiuldaja osa Queen Elisabethi nim Rahvusvahelise Viiuldajate Konkursi raames läbiviidud meistrikursusest Brüsselis, pedagoogideks konkursi žürii liikmed Mikaela Martin, Berl Senovski, Eduard Schmieder ja Pierre Amoyal. Aastal 1999 osales ta meistrikursustel Holland Music Sessions, professoriteks Valentin Zhuk ja Jaques Ghetem. Olga Voronova on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaaditiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos. Viiuldaja on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.
Leho Karin on üks Eesti tuntumaid ja nõutavamaid noorema põlve tšelliste. Ta on eesti tšellokoolkonna grand old lady Laine Leichteri lapselaps.Vanaema oli ka poisi esimene tšelloõpetaja. Pärast Toomas Velmeti tšelloklassi lõpetamist Tallinna konservatooriumis on Leho Karin end täiendanud veel kuulsate professorite juures Venemaal, Saksamaal ja Rootsis. Praegu õpetab ta ise tšellot Tallinna muusikakeskkoolis, mängib NYYD Ensemble´is ja Tallinna Kammerorkestris, esineb ansamblisti ja solistina.
Pianist Diana Liiv on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Peep Lassmanni klaveriklassis, täiendanud ennast USA-s Longy Scool of Music´is ning Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Alates aastast 2009 osaleb ta regulaarselt Rahvusvahelistel meistrikursustel Itaalias prof. Konstantin Bogino juhendamisel. Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s, Itaalias ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga). Diana Liiv on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias.