Hanna Heinmaa 1Mõisamängud
West Side Story
Klaveriduo Kadri-Ann Sumera – Hanna Heinmaa
19.09.2011 kell 10.20 Aruküla mõis, Harjumaa
19.09.2011 kell 18 Tohisoo mõis, Harjumaa

Kavas:
Leonard Bernstein – “West Side Story” Sümfoonilised tantsud
Lepo Sumera – „Üks ilma teiseta“, „In Es“

Maailma kuuulsaim armastuslugu on kindlasti Shakespeare’i “Romeo ja Julia”. Selle ainetel on poeeme, sümfooniaid, ballette ja avamänge kirjutanud paljud heliloojad. XX sajandi säravaim muusikalimeister Leonard Bernstein on selle armastuse ja vihkamise traagilise loo toonud renessansiaegsest Itaaliast tänapäeva Ameerikasse. Vaenutsevate patriitsiperede asemele on seatud tänavajõugud – jänkide ja latiinode noortekambad, kelle vaheline rivaalitsemine nõuab lõpuks elude hinna. Vaenutsevate kampade liikmete vahel võivad aga ometi sügavad ja siirad tunded lõkkele lüüa. Muusika osas on autor siin paljuski inspiratsiooni saanud just nö. “tänavamuusikast” – draama taustaks kõlavad vaheldumisi lauludega ka paljud tollal populaarsed tantsud nagu tša-tša-tša, mambo jne. Just tantsuosad on tuntuks saanud ka orkestrite repertuaaris ning neid esitatakse sageli iseseisvalt ka kontserdilavadel. Sellest armastatud ja tuntud teosest on olemas ka versioon kahele klaverile, mida sel kontserdil kuuleme.

Sumera teos “Üks ilma teiseta” sünnib vaiksst trilleri foonist, millest hakkavad peaaegu märkamatult välja kasvama ning millesse taas mattuvad erinevad struktuurid ja mustrid. Nende arengust ja kattumisest sünib kulminatsioon. “In Es” on hoopis teravam, asümmeetrilisem ja nurgelisem, linnulaulu stiliseeritud imitatsiooniga keskmises lõigus.

Kadri-Ann Sumera (Lepo Sumera tütar) on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias ja Kölni Muusikakõrgkoolis. Kadri-Ann on saavutanud tunnustust mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil ning teinud lindistusi Eesti Raadiole ja Antes Editionile. Ta on üks Eesti aktiivsemaid pianiste, kelle lai repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani, ka paljude teoste (mh. Märt-Matis Lille Klaverikontsert) esmaesitaja. Esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (dir. Arvo Volmer), Dresden Sinfonietta (dir. Milko Kersten), Pärnu Linnaorkestri (dir. Risto Joost) jt. ees. Käesoleval ajal tegutseb ta H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ning teeb kaastööd Klassikaraadiole. Kadri-Ann on ka üks Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade eestvedajatest. Lisaks klaveri mängimisele tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Malawisse Aafrikas ja Gröönimaale.

Hanna Heinmaa alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis, edasi järgnesid õpingud Kölni Muusikaakadeemias, kus ta õppejõuks sai professor Arbo Valdma. Hanna on esinenud nii solistina kui ka kammermuusika kontsertidega nii Eestis kui ka mujal Euroopas, samuti USAs ja Hiinas. Ta on olnud mitmete konkursside laureaat, sh ka III koht rahvusvahelisel Eurovisiooni konkursil Lissabonis. Aastaid on ta töötanud Kölni Muusikaakadeemias kontsertmeistrina. Praegu elab Hanna Saksamaal Leipzigis.