Merle HillepMõisamängud
Selline on kevad. Debussy 150
Merle Hillep (sopran), Mari-Katrina Suss (viiul), Diana Liiv (klaver)
11.05.2012 kell 10 Saku mõis, Harjumaa
11.05.2012 kell 11.55 Kajamaa kool, Harjumaa

Kavas:
L. van Beethoven: Kevadsonaat viiulile ja klaverile
Claude Debussy: Viis laulu Paul Bourget poeemidele –
I. Beau Soir (Kaunis õhtu), II. Romance (Romanss), III. Les Cloches (Kellad), IV. Paysage Sentimental (Sentimentaalne maastik), V. Voici Que le Printemps (Selline on kevad)

Üks armastatumaid Viini klassikute viiulisonaate, Beethoveni „Kevadsonaat“ on justkui täis linnulaulu ja vetevulinat, samas ei puudu sealt ka beethovenlikult sügav ja dramaatiline joon.

Aastal 2012 täitub 150 aastat prantsuse impressionistliku helilooja Claude Debussy sünnist. Just Debussyst alustavad paljud muusikateadlased nö. „uue muusika“ ajaarvamist, romantilise mõttemaailma lõppu. Tõepoolest oli Debussy helikeel, harmoonia ja meloodia käsitlus väga uuenduslik, lausa revolutsiooniline ning vastandus tugevalt romantismiajastule iseloomulikule tundelisusele ning tunglevusele. Debussy muusika on pigem kirjeldav, kerge ja värviküllane. Tema loomingust tulevad esitusele viis kaunist ja hõrku laulu, mille pealkirjad räägivad juba ise enda eest: sulnist rahu täis „Kaunis õhtu“, tundeline “Romanss“, meeleolupilt „Kellad“, „Sentimentaalne maastik“ ja kevadekuusse hästi sobiv laul „Selline on kevad“.

Merle Hillep (sopran, muusika- ja hääleterapeut) on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia dotsent Tiiu Levaldi lauluklassis, täiendanud end Itaalias, Saksamaal ja Soomes Sibeliuse Akadeemia ooperistuudios. Ta on pälvinud II
preemia 1997. a Tiit Kuusiku nim lauluvõistlusel ja Irina Arhipova eripreemia 2002. a Tšaikovski nim. lauluvõistlusel. Laulja on osalenud erinevates ooperi, – oratooriumi- ja kontsertprojektides Eestis, Soomes ja Valgevenes;
töötanud kultuuri- ja huvijuhina, koostanud kontsertprogramme, olnud mitmete laste laulukonkursside žüriiliige. Lisaks aktiivsele loomingulisele tegevusele avastas laulja muusika teraapilise olemuse ning on alates 2001. aastast nii Eestis kui Soomes toiminud laste ja täiskasvanute hääletreener- konsultandina, täiendanud end muusikateraapia alal ning jätkuvalt erinevate loovteraapiaalaste õpingutega.

Mari-Katrina Suss (1984) alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis (õp.Leia Eespere) ja jätkas neid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp.Tiiu Peäske,hiljem prof. Mari Tampere-Bezrodny). 2007. aastal lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning 2010. aastal ka cum laude magistriõppe prof. Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Käesoleval hetkel jätkab ta õpinguid EMTA doktoriõppes kammermuusika erialal. Ta on osalenud mitmete Eestis tegutsevate orkestrite töös (Pärnu Linnaorkester, Tallinna Kammerorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkster – ka kontsertmeistrina) ning esinenud solisti ja kammermuusikuna nii Eestis kui välismaal. Aastast 2005 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. 2007/2008 hooajal töötas ta ka  Rahvusooper „Estonia” sümfooniaorkestri kolmanda kontsertmeistrina. Ta on Prezioso kvarteti liige aastast 2006.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiabakalaureuseõppe ja magistriõppe prof. Peep  Lassmanni klaveriklassis ja käesoleval ajal omandab teistkordset magistrikraadi prof. Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Diana on täiendanud ennast ka Bostoni muusikaülikoolis Longy School of Music (1995-1997) prof. Victor Rosenbaumi ning Erasmuse stipendiumiga Sibeliuse Akadeemias (2007-2008) Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. Alates 2009 a. täiendab ta ennast rahvusvahelises pianistide akadeemias Bergamos prof. Konstantin Bogino klaveriklassis. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Iisraelis, USA-s, Venemaal ja Hollandis. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Diana Liiv on kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Ta on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.