Mõisamängud
Hõimurahvaste klassika (koostöös Fenno-Ugria Asutusega)
Leonora Palu (flööt), Diana Liiv (klaver)
14.10.2011 kell 11 Olustvere mõis, Viljandimaa
17.10.2011 kell 11 Kabala mõis, Järvamaa
17.10.2011 kell 13 Laupa mõis, Järvamaa
Kavas:
Raimo Kangro: “Meil aiaäärne tänavas” jt rahvaviisid flöödile
Heino Eller: “Orus”, “Jõel” ja “Aasal”
Jean Sibelius: “Noktürn”, “Kurb valss”
Zoltan Kodaly: Ungari rahvaviisid flöödile ja klaverile
Helena Tulve: Kolm laulu
Peter Eötvös: Erdenklavier. Himmelklavier (Maaklaver – Taevaklaver)
Magnus Lindberg: Jubilees
Ferenc Liszt: Ungari rapsoodia nr 2
Koostöös Eesti Fenno-Ugria Asutusega tähistame oktoobrikuu jooksul kontsertidega soome-ugri hõimupäeva, mis on aastal 2011 esmakordselt riiklik tähtpäev.
Sel kontserdil pakume kaleidoskoopiliselt värviküllast valikut eesti, soome ja ungari klassikutelt. Need lühikesed, karakteersed ja väga erinevad teosekillud viivad kuulaja nii ajaliselt kui geograafiliselt läbi nende kolme maa, ühenduslüliks meie soomeugri juured.
Eriti väikerahvaste heliloojatele on rahvamuusika alati olnud oluliseks inspiratsiooni- ja enesemääramise allikaks. Antud kava teeb põnevaks asjaolu, et kõrvuti üsna klassikaliste seadetega tuntud viisidest kuuleme ka väga uudseid ja üllatavaid käsitlusi, kus flööt ja klaver kõlavad harjumuspärasest hoopis erinevalt.
Kodumaise flöödirepertuaari kullafondi kuuluvad Elleri palad manavad silme ette kauneid pilte Eestimaa loodusest. Vist küll iga eestlase hinges helisev laul “Meil aiaäärne tänavas” saab aga hoopis uue värvingu Raimo Kangro seades. Soome kuulsaimalt heliloojalt Sibeliuselt kõlab üks ta tuntumaid teoseid – hingematvat igatsust ja põhjamaist nukrust täis “Kurb valss”. Ka kõige väiksematele kuulajatele pakub äratundmisrõõmu Ferenc Liszti Ungari rapsoodia, mida on kasutatud ka Tomi ja Jerry multifilmis. Ehedaid ungari rahvaviise võib kuulda samuti XX sajandi 1. poole helilooja Kodaly seades. Muuseas on Kodaly üks meie tänapäevase rütmiõpetuse loojaid, kelle süsteemi igapäevaselt kooli muusikatunnis kasutatakse.
Lisaks eelpoolmainitule on kontserdikavas ka hõrk ja värske, kümnekonna minuti sisse mahtuv valik päris uuest, ent maailmas juba rohkelt tunnustust kogunud muusikast – eesti heliloojalt, nö. „vaikuse värvide otsijalt“ Helena Tulvelt, ungari autorilt Peter Eötvösilt ning soomlaselt Magnus Lindbergilt.
Eesti üks silmapaistvamaid flötiste Leonora Palu võitis aastal 2008 III.preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002.a. saavutas ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis. Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna ning koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Poolasse, Rootsi, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2008 töötas Leonora Rahvusooperi Estonia orkestrandina, hetkel tegutseb Pärnu Linnaorkestri flöödirühma kontsertmeistrina. Viimase ees on ta esinenud korduvalt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liige. Samuti tegeleb muusik originaalsete muusikaliste sündmuste korraldajana, sealhulgas näiteks erinevaid kunstiliike ühendava kontserdisarja “Vaata muusikat, kuula kunsti” kunstilise juhina.
Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Ta on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.