Kai Kallastu 1Mõisamängud
Allerseelen. Hingedepäeva ja advendiaja kontserdid
Kai Kallastu (sopran), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
4.11.2011 kell 11.30 Vana-Vigala mõis, Raplamaa
1.12.2011 kell 12 Mäetaguse mõis, Ida-Virumaa
1.12.2011 kell 14 Sagadi mõis, Lääne-Virumaa
2.12.2011 kell 10.05 Emmaste mõis, Hiiumaa
2.12.2011 kell 14.30 Käina Muusikakool (koostöös Suuremõisa mõisaga), Hiiumaa
19.12.2011 kell 9 Tõstamaa mõis, Pärnumaa
19.12.2011 kell 11.30 Võidula mõis, Pärnumaa

Kavas:
Richard Strauss: Allerseelen (Hingedepäev), Zueignung (Pühendumine), Wiegenlied (Hällilaul), Ständchen (Serenaad) jt. laule
Richard Strauss: Sonaat tšellole ja klaverile

Richard Strauss on elu jooksul kirjutanud arvukalt soololaule, kõik väga poeetilised, peenekoelised ja hingestatud, pühendatud tema naisele, kes oli ka suurepärane lauljanna. Kontserdil kõlavad tõelised “hitid” Straussi laululoomingust, näiteks „Hingedepäev“ – tulvil harrast ja pühalikku, samas helget meeleolu. Sarnased puhtad ja ülevad tunded valitsevad ka teises noorpõlveteoses „Pühendumine“. Autorist avaneb veidi teistsugune pilt Sonaadis tšellole ja klaverile – siin on muusika jõuline ja heroiline ning täis nooruslikku hoogu.

Leho Karin on üks meie tuntumaid ja nõutavamaid soliste ja ansamblitšelliste. Ta on eesti tšellokoolkonna Grand Old Lady Laine Leichteri lapselaps. Leho Karin lõpetas Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri tšelloklassis, järgnesid õpingud Tallinna Konservatooriumis Toomas Velmeti juures. Ta on täiendanud end professorite M. Homitseri (Venemaa), J. Schwabi (Saksamaa) ja F. Helmersoni (Rootsi) juures, viimase käe all täiendas end 1991–1992 ka pidevamalt Rootsi Edsbergi Muusikainstituudis, samas on ta lihvinud oma oskusi veel Martin Ostertagi juures Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis. Leho Karin on vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaat (1987) ning osalenud 1990. a. Müncheni ARD konkursil. 1993. aastast mängib Leho Karin Tallinna Kammerorkestris. Solistina on ta üles astunud Soomes ja Rootsis ning osalenud paljudes projektides Eestis. Käesoleval ajal mängib ka NYYD Ensemble’is ja on tšellopedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis.

Sopran Kai Kallastu on Pärnus elav vabakutseline laulja, esinenud ooperi- ja suurvormisolisti ning kammerlauljana Eestis, Lätis, Saksas, Soomes jne. Kai Kallastu repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ja ta on olnud mitmete eesti heliloojate teoste esmaesitaja. Ta on lõpetanud Helsingi Metropolia Ülikooli muusikamagistrina klassikalise laulu ja vokaalpedagoogika erialal ning täiendanud end mitmete nimekate vokaalpedagoogide juhendamisel: prof. Irina Gavrilovici, prof. Teresa Żylis-Gara, prof. Eva Blahova ja prof. Nelli Manuilenko.

Viimased aastad on Kai Kallastu teinud intensiivset koostööd oma repetiitori ja abikaasa Andrus Kallastuga. Ta on 2007. aastal loodud kontseptuaalse muusikateatrikollektiivi Repoo Ensemble liige ning Pärnu kontserdielu üks aktiivsematest ja kõrgetasemelisematest elavdajatest (näit. Suveaaria projektid: „Hullumisstseenid“, „Wagneri gala“ jne.). Kai Kallastu oli Eesti Interpreetide Liidu 2009. ja 2010. aasta stipendiaat.

Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Ta on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.