Maarit ja AndreasMõisamängud
Tango!
Andreas Lend (tšello), Maarit Saarmäe (klaver)
18.11.2011 kell 10.20 Vasalemma mõis, Harjumaa
18.11.2011 kell 12 Vääna mõis, Harjumaa

Kavas:
Cesar Franck: Sonaat viiulile ja klaverile A-duur (tšello versioon)
Camille Saint-Saens: Luik “Loomade karnevalist”
Astor Piazzolla: Milonga del Angel, Le Grand Tango

See kava on tõeline maiuspala romantilise hingelaadiga kuulajale; sageli meeldib säärane tundeline ja tormlev muusika eriti just noortele. Prantsuse 19. sajandi helilooja Francki Sonaat on üks armastatumaid viiuliteoseid; pea sama sageli mängitakse seda ka tšelloga. Võib-olla sobibki tšello mahlakas ja sume toon selle muusika kord rahulikult õõtsuva, kord ärevalt lainetava meloodiaga paremini. Muuhulgas on selle loo puhul tegu ka ühe keerulisima klaveripartiiga, mis pianistilt suurt virtuoossust nõuab. Kava teises pooles kõlavad argentiinlase Piazzolla teosed. Just Piazzolla on „süüdi“ tango suures populaarsuses üle kogu maailma, tema muusikat kasutatakse kõikjal alustades tantsupõrandatest kuni filmide, etenduste ja ballettideni välja. Tõepoolest on see muusika oma pingestatud rütmi ja valusa kirega jäägitult haarav. Armsaks vahepalaks on kindlasti ka kõige noorematele kuulajatele äratundmisrõõmu pakkuv graatsiline „Luik“ Saint-Saensi „Loomade karnevalist“.

Andreas Lend on edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmetel konkurssidel – näiteks ESTA Eesti üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss, August Dombrovska nimeline rahusvaheline keelpillimängijate konkurss Riias, Karl Davidov’i nimeline tšellokonkurss Lätis, Liezen’i tšellokonkurss Austrias, „Con Brio” Eesti noorte interpreetide konkurssfestival jm. 2009 ja 2010 aastal pälvis tšellist „The International Holland Music Session”i suveakadeemia stipendiumi.
Andreas osaleb aktiivselt paljudes muusikalistes koosseisudes: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Keelpillikvartett Prezioso, tšellokvartett C-JAM, Duo Andreas Lend & Maarit Saarmäe, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester.

Maarit Saarmäe on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ja Hispaanias, Madridi kuninglikus kõrgemas muusikakonservatooriumis (õpetajad V. Pajuri, E. Metsjärv, K. Sumera, dots. T. Nahkur, prof. I. Ilja) hetkel täiendab ennast sealsamas doktorantuuris kammeransambli erialal prof. M. Lohuaru juhendamisel.
Maarit on esinenud solistina erinevate orkestrite ees nagu Tallinna Kammerorkester ja Pärnu Linnaorkester. Tegutseb aktiivselt kammermuusikuna erinevates koosseisudes ning on esinenud Eestis, Soomes, Hispaanias (sh esinemine Hispaania Klassikaraadios). On teinud pikaajalist koostööd kontsertmeistrina ETV tütarlastekooriga. Töötab klaveriõpetajana Tallinna Muusikakoolis, Rocca al Mare koolis ning J. Westholmi gümnaasiumis. Samuti on teinud koostööd teater Variusega muusikalise kujundajana ning näitlejana.