Kai Kallastu 2Mõisamängud
Thais Meditatsioon. Advendikontsert prantsuse klassikaga
Kai Kallastu (sopran), Villu Vihermäe (tšello), Kadri-Ann Sumera (klaver)
28.11.2011 kell 13 Muuga mõis, Lääne-Virumaa
28.11.2011 kell 15 Maidla mõis, Ida-Virumaa
5.12.2011 kell 11.30 Särevere mõis, Järvamaa
5.12.2011 kell 13.15 Albu mõis, Järvamaa

Kavas:
Jules Massenet: Meditatsioon ooperist “Thais”
Olivier Messiaen: Poeemid Mi’le
Claude Debussy: Sonaat tšellole ja klaverile
Gabriel Faure: Palu tšellole ja klaverile

Üks XX sajandi olulisimaid figuure klassikalises muusikas oli kindlasti prantslane Olivier Messiaen. Tema väljatöötatud uus helikeel, mis ühendas india raagasid, linnulaulu ning ülimat matemaatilist täpsust, mõjutas nii-või naapidi kogu järgnenud sajandi heliloojaid. Hoolimata matemaatilisusest ja keerukusest on Messiaeni muusika alati hingestatud ja tulvil püüdlust ilu, armastuse ja Jumala poole. Meie kavas on kõrvuti tema loominguga ka teiste suurte prantslaste, Messiaeni eelkäijate muusika. Messiaeni loomingust tuleb esitusele laulutsükkel “Poeemid Mi’le” (1936) – see on imekaunis ja helge armastusavaldus autori esimesele abikaasale Claire Delbos’le, kelle hellitusnimeks oli Mi. Ometi on juba siin, nagu enamuses Messiaeni loomingust, armastuse tunne seotud surmaga, surma lõplikkus aga omakorda seotud igavese elu lõpmatuse ja õndsusega.

Messiaeni varases muusikas võib kuulda omajagu mõjutusi Debussy impressionistlikest värvidest, sestap sobib kavva väga hästi Debussy hõrk ja värviküllane Tšellosonaat. Lisaks kõlavad kontserdil suure prantsuse romantiku, Debussyga samaaegselt tegutsenud Gabriel Faure kaunid palad tšellole ja klaverile. Advendikontserdil kõlab ka üks läbi aegade armastatuim teos viiulile: Meditatsioon ooperist “Thais”, mis oma mõtlikusega vast kuulajatelegi tõelise jõulurahu hinge toob.

Villu Vihermäe on õppinud TMKKs Laine Leichteri tšelloklassis, EMTAs dots. Henry-David Varema juhendamisel ja Leipzigis F. Mendelssohn-Bartholdy nim. Muusikakõrgkoolis prof. Peter Hörr’i juures.
1998 saavutas Villu Riias A.Dombrovska nim.  rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil 3. koha. 2000 Liezen’ís rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil sai ta diplomi ning 2003 ESTA keelpillimängijate konkursil saavutas 3. koha. 2004 aastast tegutseb ka barokkmuusikuna ning on barokkansambli Corelli Consort liige. Aastatel 2004-2008 töötas Villu ERSO-s tšellistina ning enne Saksamaale õppima siirdumist oli tunnustatud tšelloansambli C-Jam (asutaja)liige. Hetkel on ta vabakutseline. Solisti ja kammermuusikuna on esinetud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Baltikumis.

Sopran Kai Kallastu on Pärnus elav vabakutseline laulja, esinenud ooperi- ja suurvormisolisti ning kammerlauljana Eestis, Lätis, Saksas, Soomes jne. Kai Kallastu repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ja ta on olnud mitmete eesti heliloojate teoste esmaesitaja. Ta on lõpetanud Helsingi Metropolia Ülikooli muusikamagistrina klassikalise laulu ja vokaalpedagoogika erialal ning täiendanud end mitmete nimekate vokaalpedagoogide juhendamisel: prof. Irina Gavrilovici, prof. Teresa Żylis-Gara, prof. Eva Blahova ja prof. Nelli Manuilenko.
Viimased aastad on Kai Kallastu teinud intensiivset koostööd oma repetiitori ja abikaasa Andrus Kallastuga. Ta on 2007. aastal loodud kontseptuaalse muusikateatrikollektiivi Repoo Ensemble liige ning Pärnu kontserdielu üks aktiivsematest ja kõrgetasemelisematest elavdajatest (näit. Suveaaria projektid: „Hullumisstseenid“, „Wagneri gala“ jne.). Kai Kallastu oli Eesti Interpreetide Liidu 2009. ja 2010. aasta stipendiaat.

Pianist Kadri-Ann Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias ja Kölni Muusikakõrgkoolis. Kadri-Ann on saavutanud tunnustust mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil ning teinud lindistusi Eesti Raadiole ja Antes Editionile. Üks Eesti aktiivsemaid pianiste, kelle lai repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani, ka paljude teoste (mh. Märt-Matis Lille Klaverikontsert) esmaesitaja. Esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (dir. Arvo Volmer), Dresden Sinfonietta (dir. Milko Kersten), Pärnu Linnaorkestri (dir. Risto Joost) jt. ees. Käesoleval ajal tegutseb ta H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ning teeb kaastööd Klassikaraadiole. Kadri-Ann on ka üks Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade eestvedajatest. Lisaks klaveri mängimisele tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Malawisse Aafrikas ja Gröönimaale.