Toomas NestorMõisamängud
Keeglimäng. Kontsert klarneti, vioola ja klaveriga
Toomas Vavilov (klarnet), Toomas Nestor (vioola), Diana Liiv (klaver)
15.11.2011 kell 11.45 Saku mõis, Harjumaa
15.11.2011 kell 13.30 Viimsi mõis, Harjumaa

Kavas:
Nino Rota: Sonaat klarnetile ja klaverile
Nino Rota: Intermetso vioolale ja klaverile
Mozart: Kegelstatt-trio klarnetile, vioolale ja klaverile

Nino Rota nimi seostub esmajoones filmidega – ühe kuulsaima itaallasest filmilooja Federico Fellini filmidele loodud muusikaga, aga samuti Francis Ford Coppola lausa kultusliku filmitriloogiaga “Ristiisa”. Rota on suurepäraselt osanud tabada Fellinile omast sürrealistlikku ning jaburalt unenäolist, samas ülimalt tundelist õhkkonda. Vähem on tuntud tema kammermuusika, ent ka siin näitab ta end leidliku ning fantaasiaküllase autorina. Aastal 2011 möödub Nino Rota sünnist 100 aastat.

Igihalja klassikana kõlab kontserdil üks Mozarti armastatumaid ansambliteoseid: Kegelstatt-trio kahele mahedakõlalisele pillile – klarnetile ning vioolale, kolmandaks „käeks“ klaver. Teose saamislugu oli seotud keeglimängu väljakuga, täpsemalt kuidas, kuuleb aga kontserdil!

Toomas Vavilov on vaieldamatult tippklarnetist, kes ette kandnud põnevat Eesti ja muu ilma nüüdismuusikat, klassikast kõnelemata. Viimastel aastatel jõudsalt orkestrite ees seisva muusiku soolokava annab läbilõike ajatust muusikast.Toomas on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klarneti erialal ja täiendanud end Berliini Filharmoonikute Karajani-aegse esiklarnetisti Karl Leisteri juures. Aastail 1996–1998 õppis Vavilov sümfooniaorkestri dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias Jüri Alperteni juures ning täiendas end eraviisiliselt professor Roman Matsovi juures, keda peab ühtlasi oma tähtsaimaks eeskujuks ja õpetajaks.
Toomas Vavilov on soleerinud paljude mainekate orkestrite ees: ERSO, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Vanemuise Sümfoonikud, Läti Riiklik Kammerorkester ja Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester. 10. septembril 1999 esitas Toomas Vavilov Saksamaal koos Norddeutsche Rundfunkorchesteriga Eino Tambergi Klarnetikontserdi.

Toomas Nestor (1959) lõpetas Tallinna Konservatooriumi 1984. aastal professor Endel Lippuse viiuliklassis. Käesoleval ajal töötab Toomas Nestor õppejõuna Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on Rahvusooper Estonia sümfooniorkestri II viiuli kontsertmeister. Toomas Nestor on ka üks eesti tunnustatumaid vioolamängijaid – ta on kahe väärikaima Eestis tegusteva keelpillikvarteti – Tallinna Keelpillikvarteti ning Tobiase kvarteti liige.

Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Ta on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.