Kristina KriitMõisamängud
Vanad ja uued mõisameeleolud
Kristina Kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)
5.02.2013 kell 11 Vasta mõis, Lääne-Virumaa

Johann Sebastian Bach: Partiita nr 1 h-moll viiulile, osad: Allemande-Double, Courante-Double, Sarabanda-Double, Tempo di Boreat-Double.

Anrei Volkonski: Musica Stricta klaverile

Kontserdil kõlavad kaks väga vastandlikku teost – suhteliselt vana ja suhteliselt uus muusika. Vana muusikat esindab barokiajastu muusika üks tippteoseid: mitmeosaline Partiita sooloviiulile, mis kõlas omal ajal kindlasti ka lossides, paleedes ja mõisasalongides. Uueks muusikaks on aga vaid mõnikümmend aastat tagasi kirjutatud dodekafoonilises stiilis heliteos, mis pärineb meie endi, eesti kultuuriruumis tuntud perekonnast: vürst Andrei Volkonski sulest. See teos on eriline, kuna oli esimene selles uudses tehnikas Nõukogude Liidus ja seepärast ka palju vastuolulisi arvamusi tekitav. Nii vanast kui ka uuest muusikast räägivad esinejad ise lähemalt kontserdil.

Viiuldaja Kristina Kriit on lõpetanud Cum Laude EMTA magistrantuuri (2004, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny (1995-97), Hermann Krebbersi ja Keiko Wataya meistriklassides. Õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Kienzl). Osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. viiuldajate konkurss 1996 (eripreemia), Henryk Wieniawski nim. viiuldajate konkurss 1997 ning kammermuusika konkurss “Music without Limits” 2010 (4. preemia, koos pianist Diana Liiviga). Kristina Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana, on solisti ja kammermuusikuna esinenud pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. On olnud kahel korral maineka Holland Music Sessionsi stipendiaat. Aastal 2005 asutas Tallinna Keelpillitrio. Käesoleval ajal on EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia sümfooniaorkestri 2. kontsertmeister.