Marike KruupMõisamängud
Rännak läbi Euroopa – viiuliga
Marike Kruup (viiul), Diana Liiv (klaver)
15.03.2013 kell 9 Lauka Põhikool, Hiiumaa
15.03.2013 kell 11.10 Emmaste mõis, Hiiumaa

Kavas:
J. S. Bach: Partiita
L. Beethoven: Sonaat nr 8
M. Ravel: Mustlane
N. Paganini: Kapriis
H. Eller: Männid

Kava on põnev ja mitmekesine läbilõige viiulirepertuaarist: barokkmuusikast kuni eesti kuldse klassikani, pakkudes nii säravat sõrmeväledust kui kevadist elurõõmu ja mängulusti. Esinejad räägivad kontserdil ka sellest, mis neid selle muusika juures eriti kütkestab ning teada saab ka huvitavaid fakte esitatavate teoste kohta.

Viiuldaja Marike Kruup on üks eesti silmapaistvamaid noori muusikuid. Teda on saatnud edu mitmetel nii kodumaistel kui ka rahvusvahelistel konkursitel (I preemia ja Grand Prix, Rahvusvahelisel viiuldajate konkursil „Rainassance“ Armeenias, finalistidiplom konkursil „The 12th Osaka International Music Competition“ Jaapanis, laureaaditiitel V Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivalil Tartus, I koht Vabariiklikul viiuldajate konkursil ESTA, I koht Rahvusvahelisel konkursil „ Noor Muusik“ jt).
Oma õpinguid alustas Marike Nõmme Muusikakoolis Maire Otsa viiuliklassis ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kristina Kriidi ja Prof. M.Tampere-Bezrodny juures. Viimase käe all õpib ta ka käesoleval ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.  Marike on osa võtnud ka rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängijate prof. P. Bermani, prof. S. Tukiaineni, prof. M. Vaimani, prof. I. Rashkovsky ja Prof. I. Gitlise jt meistriklassidest.
Ta on mitmeid kordi üles astunud ka orkestrisolistina, nt TMKK Sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerorkestri, EMTA Kammerorkestri, NMKO Sümfooniaorkestri,  Pärnu Linnaorkestri jt. Orkestrite ees nii eestis kui välismaal.