Kristina KriitMõisamängud
Different rains
Kristina Kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Beethoven, Tally, Tulve, Maltis

26.05.2013 kell 14 Tohisoo mõis, Raplamaa

Beethovenist mõeldes meenub esmajoones kuulus pilt temast – juuksed segamini, huuled kokku pigistatud hõõguv pilk silmis. Selle revolutsionääri loomingus on aga ka palju helgeid ja päikeselisi teoseid. Üks nendest on kindlasti “Kevadsonaat” viiulile ja klaverile, mis oma pealkirja õigustades on oma meeleolult rõõmus ja heatujuline. Dramaatilisemad ja teravamad lõigud tunduvad siin olevat vaid selleks, et rõhutada ülejäänud muusika valgusküllasust – nii nagu kevadel ikka jõed üles paisuvad ja tärkavad taimed oma kasvamiskires on valmis kasvõi läbi kivi tungima.

Kevadsonaadiga on kõrvutatud kolm looduseteemaga kaunilt haakuvat klaveriteost Eesti noorema põlvkonna kolmelt heliloojalt.

Viiuldaja Kristina Kriit on lõpetanud Cum Laude EMTA magistrantuuri (2004, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny (1995-97), Hermann Krebbersi ja Keiko Wataya meistriklassides. Õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Kienzl). Osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. viiuldajate konkurss 1996 (eripreemia), Henryk Wieniawski nim. viiuldajate konkurss 1997 ning kammermuusika konkurss “Music without Limits” 2010 (4. preemia, koos pianist Diana Liiviga). Kristina Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana, on solisti ja kammermuusikuna esinenud pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. On olnud kahel korral maineka Holland Music Sessionsi stipendiaat. Aastal 2005 asutas Tallinna Keelpillitrio. Käesoleval ajal on EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny).