Kristina KriitMõisamängud
Neli tuult
Kristina Kriit (viiul), Diana Liiv (klaver)

15.10.2012 kell 11 Muuga mõis, Lääne-Virumaa
05.11.2012 kell 10.50 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa (kaastegev Ivar Tillemann)
05.11.2012 kell 13.20 Koeru Aruküla mõis, Lääne-Virumaa (kaastegev Ivar Tillemann)

Kavas:
Maurice Ravel: “Mustlane”, Claude Debussy: “Haldjad on võrratud tantsijannad”, Eric Satie: “Prelüüdid koerale”, Oliver Messiaen “Inglite pilk”, Hillar Kareva: “Neli tuult”, Arvo Pärt: Partiita, Heino Eller: Hällilaul

Selle kontserdi muusika on otsekui iga ilmakaare tuulte poolt toodud – siin esinevad kõrvuti kirglik mustlane, kergejalgsed haldjad, inimese ustav ja alati veidi humoorikas kaaslane koer, vägevad inglid ja vidistavad linnud, last uinutav ema, Pärdi puhtalt abstraktne konstruktsioon ning lõpuks ka tuuled ise. Uskumatu, kui erisuguseid pilte saab maalida vaid nelja viiulikeele ja 88 klaveriklahvi abil! Siiski mahub kõik see pildirikkus vaid ühe aastasaja sisse – kõik teosed on kirjutatud XX sajandi jooksul prantslaste ning eestlaste sulest. Programmis on ka juubilare – sel aastal möödub prantsuse helilooja Claude Debussy sünnist 150 aastat ja eesti helilooja Heino Elleri sünnist 125 aastat.

Viiuldaja Kristina Kriit on lõpetanud cum laude EMTA magistrantuuri (2004, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny (1995-97), Hermann Krebbersi ja Keiko Wataya meistriklassides. Õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Kienzl). Osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. viiuldajate konkurss 1996 (eripreemia), Henryk Wieniawski nim. viiuldajate konkurss 1997 ning kammermuusika konkurss “Music without Limits” 2010 (4. preemia, koos pianist Diana Liiviga). Kristina Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana, on solisti ja kammermuusikuna esinenud pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. On olnud kahel korral maineka Holland Music Sessionsi stipendiaat. Aastal 2005 asutas Tallinna Keelpillitrio. Käesoleval ajal on EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia sümfooniaorkestri 2. kontsertmeister.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri prof. Peep Lassmanni klaveriklassis ja prof. Marje Lohuaru kammeransambliklassis (cum laude). Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus (dirigendiks Pavel Berman). Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.