Mari-KatrinaTeeleMõisamängud
Hõimurahvaste klassika
Kontsert toimub koostöös Eesti Fenno-Ugria Asutusega
Teele Jõks (metsosopran), Mari-Katrina Suss (viiul), Diana Liiv (klaver)

18.10.2012 kell 10.45 Loona mõis, Saaremaa
18.10.2012 kell 12 Lümanda põhikooli saalis, Saaremaa
18:10.2012 kell 16.15 Kuressaare Muusikakooli saal, Saaremaa
19.09.2012 kell 8.10 Suuremõisa mõis, Hiiumaa
19.09.2012 kell 10 Emmaste mõis, Hiiumaa

Kavas: Veljo Tormis: Kuus eesti jutustavat rahvalaulu, Ester Mägi: Põllul laulmine; Bela Bartok: Ungari rahvalaulud, Andrei Eshpai: Ungari rahavalaulud jt.

Koostöös Eesti Fenno-Ugria Asutusega tähistame juba teist aastat oktoobrikuu jooksul kontsertidega Tallinnas, Pärnus ja üle Eesti mõisates soome-ugri hõimupäeva, mis aastal 2011 oli esmakordselt riiklik tähtpäev.

Teele Jõks on vabakutseline laulja, kes astub üles ooperi-, oratooriumi- ja operetisolistina, esineb soololaulu- ja barokk-kavadega ning osaleb kaasaegse muusika projektides. Ta on lõpetanud Amsterdami Konservatooriumi ja Londoni Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri. Teele Jõks on Rahvusooper Estonia külalissolist ja tema repertuaari kuuluvad nimiosad Bizet’ „Carmenis“, Rossini „Tuhkatriinus“, Kálmáni „Silvas“ ja Händeli „Julius Caesaris“, samuti osatäitmised Prokofjevi, Verdi ja Tüüri ooperites. Ta on esinenud ka Läti Rahvusooperis ja laulnud Bradamante rolli Händeli ooperis „Alcina“ ning osalenud mitmes projektlavastustes. Teele Jõksi repertuaaris on lai valik baroki ja hilisemate ajastute suurvorme, mida ta on esitanud koostöös Tallinna Barokkorkestri, Corelli Barokkorkestri, Tallinna Kammerorkestri, ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja kammerkoor Voces Musicalesega. Teele Jõks on teinud koostööd pianistide Peep Lassmanni, Piia Paemurru, Marje Lohuaru ja Ralf Taaliga, esitades soololaulukavasid, milles olulisel kohal on 20. sajandi muusika. Tähtis osa Teele Jõksi interpreeditegevuses on 17. ja 18. sajandi kiriku- ja kammermuusikal, mida ta esitab koostöös ajastutruud esituslaadi taotlevate Eesti muusikutega.

Mari-Katrina Suss (1984) alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis (õp.Leia Eespere) ja jätkas neid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp.Tiiu Peäske,hiljem prof. Mari Tampere-Bezrodny). 2007. aastal lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning 2010. aastal ka cum laude magistriõppe prof. Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Käesoleval hetkel jätkab ta õpinguid EMTA doktoriõppes kammermuusika erialal. Ta on osalenud mitmete Eestis tegutsevate orkestrite töös (Pärnu Linnaorkester, Tallinna Kammerorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkster – ka kontsertmeistrina) ning esinenud solisti ja kammermuusikuna nii Eestis kui välismaal. Aastast 2005 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. 2007/2008 hooajal töötas ta ka Rahvusooper „Estonia” sümfooniaorkestri kolmanda kontsertmeistrina. Ta on Prezioso kvarteti liige aastast 2006.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri prof. Peep Lassmanni klaveriklassis ja prof. Marje Lohuaru kammeransambliklassis (cum laude). Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus (dirigendiks Pavel Berman). Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.