YXUSkvartettMõisamängud
NYYD kvartett ja sõbrad
NYYD kvartett; Esa Tapani (metsasarv, Soome), Saale Kareda (tutvustavad tekstid)
Kavas: James MacMillan: Metsasarvekvintett jt

12.10.2012 kell 12.20 Viimsi Keskkooli saalis (koostöös Viimsi mõisaga), Harjumaa

NYYD-ansambel on tuntud igaühele, kel huvi kaasaegsema ja üldse tundmatu muusika vastu. Andeka ja avastamisalti dirigendi Olari Eltsi käe all parimate noorte interpreetide osalusel sündinud ansambel oli Eestis uue muusika esitamise pioneeriks ning kujunes esimeseks kodumaiseks koosseisuks, kes eesti publikule järjekindlalt viimase saja aasta jooksul Lääne-Euroopas ja Ameerikas sündinud muusikat tutvustas. Olime me ju siin raudse eesriide taga tuttavad vaid nö. Idabloki muusikaga. Oma nime sai NYYD Ensemble rahvusvaheliselt nüüdismuusika festivalilt, mida korraldatakse Tallinnas alates 1991. aastast.
Keelpillikvartetile on seekord kaasatud metsasarv. Selle sügise täispikk kontserdiprogramm on kohandatud „Mõisamängude“ sarjas lihtsamaks kuulamiseks kooliõpilastele ja huvilistele: see on ainukordne võimalus ka kuulda kommentaare esitatavate teoste kohta muusikateadlaselt Saale Karedalt ning saada osa suurepärasest kultuurielamusest vabamas ning noortesõbralikus vormis.

NYYD-kvartett on loodud 1993. aastal koos NYYD Ensemble’ga. Kvarteti liikmed Harry Traksmann (I viiul), Juta Õunapuu (II viiul), Torsten Tiebout (vioola) ja Leho Karin (tšello) moodustavad ühtlasi ka NYYD Ensemble’i keelpillituumiku. NYYD-kvartett annab kontserte nii Eestis kui ka välismaal ning teeb koostööd heliloojatega nagu Arvo Pärt, Steve Reich, John Adams ja Gavin Bryars, samuti Theatre of Voices’e ja Paul Hillieriga.

www.nyyd.ee