Madis MetsamartMõisamängud
HELIjaKEEL. Harmooniatund
Ivar Tillemann (trompet), Madis Metsamart (vibrafon, ksülofon), Diana Liiv (klaver)

15.11.2012 15:30 Tohisoo mõis, Raplamaa

Kavas: Hillar Kareva: Kontsertpala trompetile ja klaverile; “Lamento” trompetile, “Neli Gemmi” Vibrafonile, ksülofonile ja klaverile, Debussy: Uppunud katedraal, Haldjad on võrratud tantsijannad

Hillar Kareva on eesti muusikas teenimatult vähetuntud suurus. Tema mahuka loomingu hulgas moodustab olulise osa puhkpillimuusika – ja paistab, et heameelega on ta kirjutanud kvaliteetseid ja läbikomponeeritud sonaate just pillidele, kel muidu repertuaari veidi napib. Tema kolm saksofonisonaati on saksofonistide kontsertrepertuaaris täiesti kindla koha leidnud, siinsel kontserdil kuuleme aga teoseid trompetile ja klarnetile koos klaveriga. Kareva helikeel on küll heakõlaline, ent mitte kunagi lääge; rütmikas, aga ootamatute „vimkadega“, siin on romantilist hingust, ent põhjamaise karguse kuube pakituna. Programmis on ka juubilar – sel aastal möödub prantsuse helilooja Claude Debussy sünnist 150 aastat ning kõlavad tema ühed tuntuimad klaveriprelüüdid.

Madis Metsamart õppis 1986–1989 Tallinna Muusikakeskkoolis Rein Roosi löökpilliklassis ja 1989–1994 Eesti Muusikaakadeemias Kalju Terasmaa juhendamisel. 1990–1991 töötas ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja 1991–2005 Rahvusooperis Estonias. Alates 2005. aastast on Madis Metsamart Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeister. Madis Metsamart tegutseb aktiivselt solistina, kammermuusikuna (PaukenFest Trio, NYYD Ensemble jt) ja orkestrandina (Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester jt) nii kodu- kui välismaal.

Ivar Tillemann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistrantuuri dots. Aavo Otsa trompetiklassis. Ta on osalenud Juri Bolšianovi, Joukko Harjanne, Urban Agnase jt. meistrikursustel. 2001. aastal võitis ta I preemia Jurianu Andrejsi nimelisel rahvusvahelisel puhkpillimängijate konkursil Riias ja 2003. aastal I preemia Hillar Kareva nimelisel rahvusvahelisel saksofoni- ja trompetimängijate konkursil Tallinnas. Ta on esinenud edukalt ka Gdanski rahvusvahelisel vaskpillimängijate konkursil 1999. a. ning Lieksa II Raimo Sarmase nimelisel rahvusvahelisel
trompetimängijate konkursil Soomes 2002. a. Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Põhja- Soome Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Narva Linnaorkestri, Eesti Muusikaakadeemia Sümfooniaorkestri ja Sankt-Peterburgi Admiraliteedi Puhkpilliorkestri ees ning orkestrandina paljude orkestrite ja ansamblite koosseisudes. Esinenud II rahvusvahelisel trompetimängijate festivalil „Urbi et orbi“ Sankt-Peterburgis 2004. aastal. Käesoleval ajal töötab ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri trompetirühmas.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri prof. Peep Lassmanni klaveriklassis ja prof. Marje Lohuaru kammeransambliklassis (cum laude). Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus (dirigendiks Pavel Berman). Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.