Kai KallastuMõisamängud
Hõimurahvaste klassika
Kai Kallastu (sopran), Diana Liiv (klaver)
Ferenz Liszt: Kolm Petrarca sonetti, Kaija Saariaho: Neli hetke, Raimo Kangro: Neli aspekti teemale „Armastus ja Surm” (Kirke, Maarja ja Anna-Magdaleena Kangro ning Leelo Tungla tekstidele)

19.09.2013 kell 9 Kärstna mõis, Viljandimaa
19.09.2013 kell 11 Kõpu mõis, Viljandimaa
20.09.2013 kell 10.20 Koeru mõis, Järvamaa
20.09.2013 kell 11.55 Türi Ühisgümnaasium, Järvamaa

Juba kolmandat hooaega toimuvad sügisel (peamiselt oktoobrikuus) Muusikasõprade Seltsi ja Fennu-Ugria Asutuse koostöös kontserdid seoses hõimurahvaste päeva tähistamisega. Soovime välja tuua kontserdikavades 19.-21. sajandi Soome-Ugri hõimurahvaste heliloojate loomingut – nii kunstmuusikat kui ka rahvamuusika sugemetega teoseid. Sel aastal kõlab ungari vaieldamatult kuulsaima romantismi ajastu helilooja Liszti muusika kõrvuti soome tänapäeva vaieldamatult kuulsaima helilooja Kaija Saariaho lauludega. Eesti heliloojatest on esindatud Kangro särava ja vaimuka tsükliga “Laulud armastusest ja surmast” (sõnade autoriteks tema tütred Anna-Magdaleena, Krike ja Maarja Kangro ning abikaasa Leelo Tungal), lisaks kõlab ka tänapäeva Eesti noore helilooja Age Veeroosi “Ei ole ulmi”. Kontsert annab võimaluse kõrvutada muusikat väga erinevatest aegadest ning osa saada ka põnevate teoste taustainfost.

Sopran Kai Kallastu on õppinud laulmist Metropolia Ülikoolis Soomes ning osalenud paljudel meistrikursustel. Tema õpetajateks on olnud Malle Raid, Matti Pelo, Johanna Bister ja Irina Gavrilovici. Ta on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Ta on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat aastatel 2009, 2010 ja 2012.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.