Kai KallastuMõisamängud
Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert. Hõimurahvaste klassika
Koostöös Fenno-Ugria Asutusega
Kai Kallastu (sopran), Diana Liiv (klaver)

25.02.2014 kell 9 Aakre mõis, Valgamaa
25.02.2014 kell 11.30 Taagepera loss, Valgamaa
25.02.2014 kell 13 Sangaste loss, Valgamaa

Kavas:

Veljo Tormis: Haikud

Arvo Pärt: Aliinale, Diagrammid, Sonatiin nr 1

Béla Bartóki ja Zoltán Kodály klaveripalad

Kaija Saariaho: Neli hetke

Juba kolmandat aastat kestnud koostöös Fenno-Ugria Asutusega soovime välja tuua Soome-Ugri hõimurahvaste heliloojate loomingut – nii kunstmuusikat kui ka rahvamuusika sugemetega teoseid. Seekord kõlab kontsertidel kõrvuti eesti muusikaga – Arvo Pärdi ja Veljo Tormise teostega – ka soome tänapäeva vaieldamatult kuulsaima kaasaegse helilooja Kaija Saariaho laulutsükkel ning Ungari heliloojate Béla Bartóki ja Zoltán Kodály klaveripalad. Kontsert annab võimaluse kõrvutada meie hõimurahvaste tänapäeva autorite muusikat ning osa saada ka põnevate teoste taustainfost.

Sopran Kai Kallastu on õppinud laulmist Metropolia Ülikoolis Soomes ning osalenud paljudel meistrikursustel. Tema õpetajateks on olnud Malle Raid, Matti Pelo, Johanna Bister ja Irina Gavrilovici. Ta on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Ta on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat aastatel 2009, 2010 ja 2012.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.