Henri ZiboMõisamängud
Luik ja elevant. Klassikatäht ja sõbrad
Raul Seppel (tšello), Henri Zibo (akordion), Diana Liiv, Tähe-Lee Liiv (klaver)

10.04.2014 kell 10.05 Harmi mõis, Harjumaa
10.04.2014 kell 12.30 Adavere mõis, Jõgevamaa

Kavas: osad Robert Schumanni, Joseph Haydni ja Johann Christian Bachi kontsertidest ning palad Camille Saint-Saensi “Loomade karnevalist”

Raul Seppel alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri tshelloklassis. 1998. aastal lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia (professor Toomas Velmet). Hiljem on ta end täiendanud Läti Muusikaakadeemia magistratuuris professor Eleonora Testeleca ja Sibeliuse Akadeemias professor Viktoria Jaglingi juures. Alates aastast 1995 töötab R.Seppel Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris.

17-aastane Henri Zibo on sündinud Keilas, kasvanud Haapsalus, aga praegu elab Tallinnas, sest õpib pealinna muusikakeskkoolis. Akordioniga ristus tema rada 2003. aastal Haapsalu muusikakoolis. Samas asutuses juhtus veel mõndagi – nimelt avastati noormehel absoluutne kuulmine ja avaldus tema loomupärane usinus. Solfedžos hüppas Henri teisest klassist otse neljandasse ja sealt vaevata kuuendasse. Ka erialahinded olid eeskujulikud ja nii lõpetas Henri muusikakooli kiitusega. 2012. aasta sügisest õpib Henri Zibo Tallinna Muusikakeskkooli akordioni erialal Aivi Tilga käe all. Harjutamine on sestpeale muutunud teadlikumaks, tehnika täiustunud ja akordioniarmastus aina süvenenud.
“Klassikatähtede” vahendusel soovib Henri üldsusele näidata, et akordion pole pelgalt simmanipill, vaid mitmekülgne instrument, mis võimaldab mängida kõige erinevama karakteriga muusikat.
Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.

Kontserdil esineb ka Diana Liivi tütar, väike pianist Tähe-Lee Liiv. Kümneaastane Tähe-Lee õpib Tallinna Muusikakeskkooli neljandas klassis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis. Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta kolmanda koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas esimese koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee teise koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Tähe-Lee on esinenud Tallinna Kammerorkestri solistina ning osalenud korduvalt Arbo Valdmaa rahvusvahelisel pianistide kursusel.