DianaMõisamängud
Aliinale. Advendikontserdid
Diana Liiv (klaver)

25.09.2013 kell 11 Palamuse Rahvamaja, Jõgevamaa
08.10.2013 kell 10 Kuusiku mõis, Tartumaa
3.12.2013 kell 10 Lasila mõis, Lääne-Virumaa
3.12.2013 Tapa Gümnaasium, Lääne-Virumaa
9.12.2013 kell 12.45 Aste põhikool, Saaremaa
9.12.2013 kell 14 Kaali mõis, Saaremaa
20.12.2013 kell 12 Võsu kool, Harjumaa

Pianist Diana Liiv mängib Arvo Pärdi lastepalasid ja jutustab nendest jutte. Eesti helilooja Arvo Pärt on üks tänapäeva maailma kuulsamaid heliloojaid. Peale sügavmõtteliste ja filosoofiliste suurvormide on ta kirjutanud ka mitmeid nii vaikseid kui ka lõbusaid ja armsaid lastepalasid, mis igaüks räägivad kuulajale oma huvitava ja vahest ka väga salapärase loo. Mõni nendest õpetab meid kohe väga eriliselt kuulatama, ka vaikust.

Arvo Pärdi üks kõige kuulsamaid klaveripalasid: “Aliinale” oli kirjutatud ühele väikesele tüdrukule. Arvo pärt räägib sellest loost järgmiselt: „Alina on ühe meil Tallinnas külas käinud väga hea sõbra tütar. Kord tulid nad meile külla Alina ema sünnipäeval, aga ilma tütre Alinata. Paar aastat varem oli too koos isaga Nõukogude Liidust lahkunud ja elas tollal Londonis. Nad ei saanud omavahel mitte mingisugust sidet pidada ning see oli kõikidele raske. Siis otsustasingi ma selle väikese klaveripala Alinale pühendada, justkui väikeseks lohutuseks.”

Peale salapärase ja mõtliku “Aliinale” kuuleb lastekontserdil veel järgmiseid Arvo Pärdi klaveripalasid: “Saabastega kass”, “Punamütsike ja hunt”, “Liblikas”, “Pardipoegade tants”, “Variatsioonid Arinuška tervekssaamise puhul” jt.

Lisaks konsterdile saab näha ekraanile projekteerituna ka katkendeid Arvo Pärdi muusikast nukufilmidele “Aatomik” ja “Operaator Kõps”.