Draamakeldri kvintettMõisamängud
Draamakeldri kvintett. 1930.-te aastate muusika
Talvi Nurgamaa (vioola), Jandra Puusepp (saksofon), Malle Maltis (löökpillid, saksofon, elektroonika), Aivi Tilk (akordion), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Valgre, Doelle, Kõrver, Šostakovitš, Yradier jt.

31.12.2014 kell 21 Rapla Kultuurikeskus, Raplamaa

Ansambel tuli kokku 2014 aasta suvel Eesti Riikliku Draamateatri Raimond Valgre elul põhineva suvelavastuse “Laul, mis jääb” muusikalise osana. Ansambel pandi kokku ajaloolise Valgre ansambli – draamakeldri kvinteti eeskujul. Draamakeldri kvintett tegutses Valgre eluajal Draamateatri keldris asunud baaris. Raimond Valgre mängis ansablis klaverit. “Laul, mis jääb” on ka 2015 aasta suvel Draamateatri repertuaaris ning ilmumas on CD-plaat “Laul, mis jääb” etenduse muusikast.

Ansamblis mängivad klassikalise akadeemilise haridusega muusikud, kellele on Valgre ajastu muusika esitamine rõõmsaks ja värskendavaks vahelduseks nende repertuaaris olevale enamjaolt akadeemilisemale muusikale. Samas kõlab kavas ka vene klassiku Šostakovitši kuulus valss Džässisüidist nr 2, mis antud kontekstis on igati omal kohal. Seaded antud koosseisule on teinud helilooja ning Draamateatri muusikajuht Malle Maltis.