LeonoraMõisamängud
Urvaste õhtud. Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert
Leonora Palu (flööt), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Maltis, Reinvere, Eller, Kangro, Karmanov

16.02.2015 kell 10.05 Martna kool (koostöös Suure-Lähtru mõisaga), Läänemaa
16.02.2015 kell 12.55 Uuemõisa mõis, Läänemaa (Uuemõisa ja Ridala koolide õpilastele)
23.02.2015 kell 8.45 Lauka Põhikool, Hiiumaa
23.02.2015 kell 9.50 Kärdla Gümnaasium, Hiiumaa
23.02.2015 kell 12.15 Emmaste mõis, Hiiumaa

Kava koosneb lisaks eesti muusika kuldsetele klassikutele ka värskest ja huvitavast kaasaegsest muusikast, mis on kirjutatud elektroonikale koos akustiliste pillidega. Kontserti raamivad kaks vihmateemalist teost: Eesti noorema põlvkonna ühe omapäraseima helilooja ja elektronmuusiku ning EMTA kompositsiooni osakonna õppejõu Malle Maltise “… jääb järele vihm” flöödile, klaverile ja elektroonikale (teoses on kasutatud  katkendeid Hasso Krulli luulest) ning Vene noorema põlvkonna silmapaistva minimalistliku helilooja Pavel Karmanovi teos flöödile ja klaverile “Different rains”. Lisaks kõlab Jüri Reinvere üks populaarsemaid teoseid klaverile – “Urvaste Õhtud” ning “Melancholy dancing” flöödile, elektroonikale ja videole. Eesti kuldsest klassikast on kavas Raimo Kangro op. 43 Variatsioonid teemale Meil aiaäärne tänavas ning Heino Elleri “Orus”, “Jõel” ja “Aasal”.

Flötist Leonora Palu on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas (juhendajad Anne Kann ja Jaan Õun) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (juhendajad dotsent Raivo Peäske ja magistrantuuris professor Imants Sneibis). 2003. aastal täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis professor Frank Hendrickx’i juures.
Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002. aastal võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis.
Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. Samuti tegeleb ta pedagoogi tööga õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Kammermuusikute kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii kodu- kui välismaal.