evamariaKadri-AnnMõisamängud
Kevadise kärbse valss
Eva-Maria Sumera (viiul), Kadri-Ann Sumera (klaver)
Kavas: Sumera, Mozart, Šostakovitš

31.03.2015 kell 9.50 Ülenurme Muusikamaja kammersaal (koostöös Ülenurme mõisaga), Tartumaa
2.04.2015 kell 8.45 Vana-Kuuste mõis, Tartumaa
2.04.2015 kell 12 Rogosi mõis, Võrumaa

See kava koosneb erinevatest värvikatest teostest, mis esitajatele endale väga rõõmu teevad ja mida loodetavasti on ka kerge ja nauditav kuulata. Siin on Mozarti särav ja vaimukas sonaat ja Šostakovitši iroonilised ning nurgelised Prelüüdid, igaüks neist justkui paroodiline portree mõnest inimlike nõrkuste käes vaevlevast tegelasest. Õed esitavad kontserdil ka oma isa Lepo Sumera kaks valssi viiulile ja klaverile, millest üks ka kontserdile pealkirja annab. Nimelt on tegemist muusikaga, mis ehk filmihuvilistele tuttav ette tuleb – valss on pärit Riho Undi ja Hardi Volmeri filmist „Kevadine kärbes“, kus filosoofiliste ja eetiliste probleemide käes vaevlevad noormees Kärbes, elatanud vuntsimees Prussakas ning kaval daam Ämblik.

Viiuldaja Eva-Maria Sumera on Kadri-Anne noorem õde. Õpib EMTA magistrantuuris (õp. prof. Mari Tampere-Bezrodny). Esinenud solistina Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri ees. Juba mitmeid aastaid on ta väga aktiivne ja nõutud orkestrant nii Eesti kui ka rahvusvahelistes projektiorkestrites. Viiuli kõrval mängib ta ka vioolat. Hetkel on Eva-Maria Vanemuise Sümfooniaorkestri orkestrant.

Pianist Kadri-Ann Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias ja Kölni Muusikakõrgkoolis. Kadri-Ann on saavutanud tunnustust mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil ning teinud lindistusi Eesti Raadiole ja Antes Editionile. Üks Eesti aktiivsemaid pianiste, kelle lai repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani, ka paljude teoste (mh. Märt-Matis Lille Klaverikontsert) esmaesitaja. Esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (dir. Arvo Volmer), Dresden Sinfonietta (dir. Milko Kersten), Pärnu Linnaorkestri (dir. Risto Joost) jt. ees. Käesoleval ajal tegutseb ta H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ning teeb kaastööd Klassikaraadiole. Kadri-Ann on ka üks Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade eestvedajatest. Lisaks klaveri mängimisele tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Malawisse Aafrikas ja Gröönimaale.