MirjamMõisamängud
Lindudele. Kontsert pillidele ja elektroonikale
Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Tally, Sumera, Remme

24.04.2015 kell 9.10 Lasila mõis, Lääne-Virumaa
24.04.2015 kell 12.35 Maidla mõis, Ida-Virumaa

Kontserdil kõlavad Mirjam Tally teosed “Lindudele”, “Steps”, “Different rains” ja “Elusoojus jäämäe jalamil”. Suurt rolli ning huvitavat elamust pakuvad kontserdikavas Mirjam Tally loodushäälte seaded pillidele ja elektroonikale. “Different rains” on algselt kirjutatud lasteloona, mis avardab nii noore mängija kui kuulaja fantaasiamaailma uute kõlakogemuste näol.

Lisaks Mirjam Tally muusikale kuuleb kontserdil ka teoseid tema õpetajate Lepo Sumera ja Rauno Remme sulest – äratundmisrõõmu pakkuv Lepo Sumera muusika multifilmile “Kevadine kärbes” ning elektrooniline naljalugu “Bequine” noore Rauno Remme ansamblilt “Grotest”.

Kontsert kutsub igas vanuses ja erineva ettevalmistusega kuulajaid kaasamõtlema tänapäeva muusika helikeele arengusuundade üle.

Kontserdil kõlab põnev valik päris uut eesti muusikat tšellole, klaverile ja elektroonikale. Mirjam Tally muusika on tulvil mängulisi kontraste – selles segunevad humoristlik, dramaatiline ja poeetiline kõlakasutus. Eestis sündinud ja EMTA-s Lepo Sumera ning Rauno Remme käe all heliloomingu hariduse omandanud Mirjam Tally elab ja töötab alates 2006. aasta sügisest Rootsis, Gotlandi saarel asuvas Visby linnas. Tema muusika on kõlanud mainekatel festivalidel ning pälvinud palju tunnustust nii Eestis kui Rootsis. 2004. aastal pälvis Mirjam Tally Heino Elleri nimelise loomingupreemia; orkestriteosega “Turbulence” on Tally pälvinud “Eesti muusika päevad 2007” heliloojapreemia ning novembris 2008 Rootsi Kuningliku Muusikaakadeemia helikunsti preemia Christ Johnson-priset. Samal aastal sai Tally ka Rootsi Heliloojate Liidu aastapreemia ja 2009. aastal valis Rootsi Raadio kultuuriprogramm P2 Mirjam Tally aastaiks 2009–2010 resideeruvaks heliloojaks. Aastal 2009 pälvis Tally Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali preemia www.mirjamtally.com

Leho Karin on üks Eesti tuntumaid ja nõutumaid soliste ja ansamblitšelliste. Leho Karin lõpetas Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri tšelloklassi, järgnesid õpingud Tallinna Konservatooriumis (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias) Toomas Velmeti juures. Ta on täiendanud end professorite M. Homitseri (Venemaa), J. Schwabi (Saksamaa) ja F. Helmersoni (Rootsi) juures, viimase käe all täiendas end 1991–1992 ka pidevamalt Rootsi Edsbergi Muusikainstituudis, samas on ta lihvinud oma oskusi veel Martin Ostertagi juures Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis.
Leho Karin on vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaat (1987) ning osalenud 1990. a. Müncheni ARD konkursil. 1993. aastast mängib Leho Karin Tallinna Kammerorkestris.
Solistina on ta üles astunud Soomes ja Rootsis ning osalenud paljudes projektides Eestis. Käesoleval ajal mängib ka NYYD Ensemble’is ja on tšellopedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.