Kadri-Ann klaveri otsasMõisamängud
Muinasjutupildid
Kadri-Ann Sumera (klaver)
Kavas: Scarlatti, Beethoven, Korngold

30.09.2014 kell 10 Kuremaa loss, Jõgevamaa
30.09.2014 kell 13 Aruküla mõis, Harjumaa

Aastal 1910 kirjutas nooruke Erich Wolfgang Korngold juba oma teise klaverisonaadi ning klaveripalade tsükli “Muinasjutupildid”. Et autor oli sellal vaid 13-aastane, ei ütleks helikeele järgi kuidagi – need teosed oma hämmastavalt leidliku kõlamaailma ja fantaasiaküllaste muusikaliste kujunditega on lapse kohta uskumatult asjatundlikult ja oskuslikult kirja pandud. Noorele inimesele omane on vast teatav kalduvus müstikasse ja tumedatesse värvidesse – põnev ju!

Scarlatti pole oma lugematutele sonaatidele enamasti pealkirju andnud, kuid need on tegelikult täpselt sama värvilised mängulised pildikesed, täis meeleolude ootamatut vaheldust, muusikalist nalja ja sädelevat virtuoossust. Vastupidiselt Korngoldile avaldub tema fantaasia pigem helgetes toonides ja elu- ning mängurõõmus.

Lisaks kõlavad osad Beethoveni suurepärastest sonaatidest, mis kõik kuuluvad parima klaverirepertuaari hulka. Tervikuna on tema sonaadid koolis esitamise jaoks liialt mahukad, ent ka iga üksik osa mõnest sonaadist on omaette pärl.

http://www.kadriannsumera.eu/