Olja-Leho-Diana. HingedepäevMõisamängud
Hingedepäeva kontsert
Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Grigorjeva, Pärt, Beethoven

4.11.2014 kell 13 Kukruse mõis, Ida-Virumaa (kooliõpilastele)
4.11.2014 kell 18 Kukruse mõis, Ida-Virumaa (avalik kontsert)

Kontserdikava keskendub hingedepäeva ajaga väga sobivale Arvo Pärdi ja Ukraina päritolu Eesti helilooja Galina Grigorjeva ja muusikale. Kahe helilooja muusikat ühendab huvitav ning sügav seos slaavi õigeusuga.
Galina Grigorjeva on Heino Elleri muusikapreemia laureaat (2003) ning Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat (2004 ja 2013). 2014. aastal pälvis Grigorjeva Valgetähe IV klassi ordeni.

Kontserdil kõlab ka rahvalaulul põhinev Beethoveni variatsioonide tsükkel teemale ‘Ich bin der Schneider Kakadu’ (Kakaduu variatsioonid) klaveritriole.

Kontsertidega Ida-Virumaa mõisakoolides loodame ka tekitada kõlapinda ning mõtteainet kultuurilise mitmekesisuse üle Eestis.

Viiulimängija Olga Voronova ning tšellist Leho Karin on Tallinna Kammerorkestri orkestrandid ning aktiivsed Eesti interpreedid. Eesti üks olulisemaid ning rahvusvaheliselt tunnustatumaid muusikakollaktiive, Tallinna Kammerorkester esineb lisaks Eestile ka paljudel mainekatel festivalidel üle maailma ning on koostööd teinud paljude tunnustatud plaadifirmadega. Üks hiljutistest TKO saavutustest on osalemine Arvo Pärdi autoriplaadi “Adam’s Lament” salvestusel, mis pälvis 2014. aastal Grammy.