Andres KunglaTheodor SinkMõisamängud
Advendikontsert. Forellikvintett
Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Theodor Sink (tšello), Andres Kungla (kontrabass), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Rossini, Reinvere, Schubert

30.11.2015 kell 12 Tohisoo mõis, Raplamaa
7.12.2015 kell 10.45 Muuga mõis, Lääne-Virumaa
7.12.2015 kell 12.40 Maidla mõis, Ida-Virumaa

Suur ooperihelilooja Gioachino Rossini oli tuntud lisaks imelistele meloodiatele ja virtuoossetele vokaalpartiidele ka suurepärase huumorimeele poolest. Näiteks on kuulus tema “Kasside duett”, kus lauljate sõnavaras on vaid “Mjääuu!” ja mis andekas esituses kõlab tõesti kui armuvalus kasside näugumine. Muusikaliseks naljaks võiks pidada ka duot, mis on kirjutatud kahele madalale keelpillile – tšellole ja kontrabassile. Kaks tavaliselt bassihääle rollis olevat pilli on siin saanud meloodiapilli staatuse ja solistina varjust välja astunud. Kui tšellole on soolorepertuaari ka enne Rossinit siiski üksjagu kirjutatud, siis kontrabassile on see teos üsna erilisi nõudeid esitav. Muidu kohmaka mulje jättev suur pill mängib siin kiireid ja tehnilisi passaaže, tundelisi meloodiaid ja eksleb sageli harjumuspäratult kõrgetesse registritesse. Selle koosseisu värvis on palju muhedust ja huumorit – nagu laulaks ooperit kaks põrisevat põrnikat.

Üks kontrabassi-kammermuusika tähtteoseid on Franz Schuberti Forellikvintett. Nime on see teos saanud Schuberti võluva laulu “Forell” järgi, mille meloodia põhjal on loodud Kvinteti ühe osa variatsioonid. Autorile omaselt valitseb siin kaunite meloodiate küllus, uusi ideid, meeleolusid ja karaktereid puistatakse kui küllusesarvest.

Kahe romantilis-klassikalise teose vahel tuleb esitusele ka käesoleval aastal valminud teos – Berliinis elava Eesti helilooja Jüri Reinvere rütmiline ja energiline Klaverikvartett.

Selles sarjas esinevad Eesti ühe kõrgeima tasemega ja rahvusvaheliselt tunnustatuima orkestri, Tallinna Kammerorkestri muusikud sedapuhku kammerkoosseisudena.