LeonoraDiana Liiv 1LehoKarinMõisamängud
Kroonlehed
Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Sibelius, Eller, Saariaho, Tulve

3.02.2016 kell 10 Luua mõis, Jõgevamaa
3.02.2016 kell 12.30 Palamuse rahvamaja, Jõgevamaa

Kava kõrvutab eesti ja soome klassikuid ning nüüdismuusikat.  Eesti heliloomingu raudvarana kõlavad Raimo Kangro op. 43 Variatsioonid teemale Meil aiaäärne tänavas ning Heino Elleri “Orus”, “Jõel” ja “Aasal”. Soome kuulsaimalt klassikult, Jean Sibeliuselt on kavas “Noktürn” ja “Kurb valss”. Kuldsetele klassikutele lisaks kõlab kontserdil ka värske ja huvitav kaasaegne muusika. Eesti ühe hinnatuima nüüdishelilooja Helena Tulve lugu “Ma laulan sulle õitsvast puust” paneb kuulaja tajuma muusikat väga erilisel moel. Soome kuulsaima nüüdishelilooja Kaija Saariaho loos “Kroonlehed” põimuvad omavahel tšello ja elektroonilised helid ning teosas “Tuhk” manavad kolm pilli üllatavalt äratuntavalt silme ette võbelevaid leeke, hõõguvaid süsi ning praksuvaid halgusid.

Leho Karin on üks meie tuntumaid ja nõutavamaid soliste ja ansamblitšelliste. Leho Karin lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Laine Leichteri tšelloklassis, järgnesid õpingud Tallinna Konservatooriumis Toomas Velmeti juures. Ta on täiendanud end professorite M. Homitseri (Venemaa), J. Schwabi (Saksamaa) ja F. Helmersoni (Rootsi) juures, viimase käe all täiendas end 1991–1992 ka pidevamalt Rootsi Edsbergi Muusikainstituudis, samas on ta lihvinud oma oskusi veel Martin Ostertagi juures Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis. Leho Karin on vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaat (1987) ning osalenud 1990. a. Müncheni ARD konkursil. 1993. aastast mängib Leho Karin Tallinna Kammerorkestris. Solistina on ta üles astunud Soomes ja Rootsis ning osalenud paljudes projektides Eestis. Käesoleval ajal mängib ka YXUS (enne NYYD) Ensemble’is ja on tšellopedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis.

Flötist Leonora Palu on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas (juhendajad Anne Kann ja Jaan Õun) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (juhendajad dotsent Raivo Peäske ja magistrantuuris professor Imants Sneibis). 2003. aastal täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis professor Frank Hendrickx’i juures.
Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002. aastal võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis.
Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. Samuti tegeleb ta pedagoogi tööga õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Kammermuusikute kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii kodu- kui välismaal.