Olga VoronovaMõisamängud
Noktürn. Naabermaade klassika – romantika ja tänapäev

Olga Voronova (viiul), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Tšaikovski, Sibelius, Kõrvits

See kontserdikava on sobilik ka kõige väiksematele kuulajatele – lasteaialastele ja algklasside õpilastele. Lisaks kuulsatele paladele, nagu Tšaikovski “Mälestused Haapsalust” ning Sibeliuse “Kurb valss”, tulevad esitusele palad ka Tšaikovski “Lastealbumist”, muinasjutt-balletist “Luikede järv” ning tsüklist “Aastaajad”. kuulsa vene klassiku kõrval kõlab meie naabermaa Soome kuulsaima klassiku – Jean Sibeliuse “Kurb valss”. Eesti heliloojate muusikat esindab Tõnu Kõrvitsa teos: Kolm pala viiulile ja klaverile: 1. Canon (Kaanon)  2. Siciliana (Sitsiliaana), 3. Night Birds (Öölinnud). 

Pjotr Tšaikovski (1840-1893) ja Jean Sibelius (1865-1957) – üks venelane ja teine soomlane, üks pigem kõrgklassi esindaja ja teine rahvalähedane, üks klassikalise harmoonia usku ja teine, kes laseb end voolavatest vormidest ja inspiratsioonist kanda – ja ometi on nende kahe autori muusikas rohkem ühist kui jutu järgi paistab. Mõlemad on põhjamaalased, suurejooneliste, sügavate ning tumedate sümfooniate autorid, mõlemad on kirjutanud hitt-viiulikontserdi (ilmselt on Tšaikovski ja Sibeliuse kontserdid armastatuimad ja kõige mängitumad omas žanris üldse), mõlema muusikas on teatud eleegilisust ning nostalgilist igatsust ja mõlemad on sügavtõsise ja dramaatilise juurest teinud nautlevaid kõrvalehüppeid salongliku, veetleva ja galantse muusika radadele. Tšaikovski muusikas on igasugu tantse tegelikult palju, ei maksa ka unustada tema suurepäraseid ballette. Peentes seltskondades ennast kodusena tundes on ka loomulik, et tal kukkusid igasugu tolle aja moodsad seltskonnatantsud – masurkad, poloneesid, valsid – väga kaunilt ja säravalt välja. Sibeliuse kontol on jällegi vahest tuntuim kunstmuusika valss – Valse Triste, Kurb valss, mis oma hingematva nukruse juures on siiski lendlevalt kerge ja õhuline.
Helilooja Tõnu Kõrvits on üks eesti kuulsamaid kaasaegseid heliloojaid. 

Pianist ja Kammermuusikute kunstiline juht Diana Liiv on kahe Tšaikovski muusikal põhineva lasteraamatu (“Võluvitsa vägi” ja “Neli heldet haldjat”) autor ning ka salvestanud nende juurde kuuluvad CD-plaadid seadetega “Lastealbumist” ning “Aastaaegadest”. Antud kontserdid eelnevad vahetult Diana Liivi esinemistele Arvo Pärdi muusikaga Moskvas rahvusvahelisel Arvo Pärdi muusikafestivalil.

Viiulimängija Olga Voronova on Tallinna Kammerorkestri orkestrant ning aktiivne Eesti interpreet. Eesti üks olulisemaid ning rahvusvaheliselt tunnustatumaid muusikakollaktiive, Tallinna Kammerorkester esineb lisaks Eestile ka paljudel mainekatel festivalidel üle maailma ning on koostööd teinud paljude tunnustatud plaadifirmadega. Üks hiljutistest TKO saavutustest on osalemine Arvo Pärdi autoriplaadi “Adam’s Lament” salvestusel, mis pälvis 2014. aastal Grammy.