imageMõisamängud
Vene hing
Natalia Suharevich (klaver, Moskva), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Tšaikovski, Rahmaninov, Gavrilin jt. 

Vene hingest räägivad paljud vene kirjanikud. Tundub, et see on rahvusele midagi sügavalt isikupärast, midagi, mida teised justkui põhjani mõista ei saa, mis aga ometi paljusid paelub. Vene hing kannatab ja armastab. Ohverdab ja andestab. Võtab kogu maailma valu enda südamesse kanda ja samas peab ka kogu maailma pidusid. Vene hinge emotsioonide skaala on väga lai, ulatudes sügavaimast kurbusest ja üksildustundest joovastava ekstaasini. Tundeid ei häbeneta, kuigi mõistlikku seletust ei pruugigi neile alati leida. Oluline osa vene hingelaadi kujunemises on kindlasti loodusel – ääretutel metsadel ja steppidel, karmidel pikkadel talvedel, laiadel jõgedel. Selline tunnete diapasoon on viljakas pinnas kunstiteostele. Vene muusika on maailmas väga armastatud ja esitatud, paljude meelest ei tunneta seda siiski keegi nii hästi kui venelased ise. Sellepärast ongi meil väga hea meel esitleda Moskvast pärit pianisti Natalia Suharevichit, kelle esituses kuuleme kolme üsna erineva vene romantilise helilooja teoseid. Peeneloomuline ja elegantne Tšaikovski jääb alati mingis mõttes nagu õukonnamuusikuks, Rahmaninovi tihedast ja ülikeerulisest nooditekstist kumab alati läbi nimetu igatsus ja hingevalu, Skrjabini looming aga kaldub müstitsismi ja silmaga nähtamatute asjade maailma.

Natalia Suharevich on sündinud Moskvas. Klaveriõpinguid alustas ta H. Neuhausi nim Muusikakoolis (prof A. Aleksejeva) ning jätkas Tšaikovski nim Moskva Konservatooriumis ja Moskva Riiklikus Konservatooriumis (prof A. Nassedkin).
Hiljem on ta täiendanud end Itaalias (Accademia internazionale di Musica in Roma, Accademia Musicale Santa Cecilia di Bergamo) K. Bogino juures. Natalia on andnud nii soolokontserte kui esinenud orkestrisolistina Venemaal, Itaalias, Iisraelis, Rootsis ja Inglismaal. Ta on olnud külalisesinejaks mitmetel muusikafestivalidel nagu Sandvikeni kammermuusikafestival, Trelleborgi Rahvusvaheline Klaverifestival, Eilati rahvusvaheline kammermuusikafestival, “Città di Lucca” kammermuusikafestival, LeXGiornata di Brescia festival jt.