img_1797img_1798Mõisamängud
Kammerlik barokk
Reinut Tepp (klavessiin), Elo Tepp (viiul), Lisanne Altrov (viiul), Villu Vihermäe (tšello)
Kavas on koolinoortele sobiv valik barokkmuusikat (Telemann, Bach jt.)

Keelpillide ja klavessiini kooskõla tekitab intiimse ja õrna atmosfääri ja peene helikoe, tegemist pole kindlasti massidele mõeldud muusikaga ja seda enam sobib sellele kavale mõisasaal.

Baroki ajastu kammermuusika oli mõeldud eelkõige koduseks musitseerimiseks. Bachi muusika keerukus ütleb tolleaegse asjaarmastaja muusikalise harituse kohta nii mõndagi. Barokksonaadid koosnevad lühikestest kontrastsetest osadest, kus põhirõhk pole mitte dramaatilistel arendustel, vaid karakterite selgusel ja muusikalise mõtte lõpetatusel. Enamasti jätab barokiaegse kammermuusika nooditekst esitajatele, eriti klavessiinimängijale, üsna suured improvisatsioonivõimalused, kuna märgitud on vaid bassihääl ja harmoonia, täpsed noodid on esitaja valida. Bach on siin erand – tema polüfooniline faktuur, kus kogu muusikaline materjal jõuab kõigisse häältesse, nõudis täpset noteerimist. Kui meenutada Mozarti ja Beethoveni sonaate “klaverile ja viiulile” (mitte vastupidi), võiks öelda, et just Bachist saab alguse traditsioon, kus klavessiin pole mitte saatepill, vaid võrdväärne või isegi olulisem ansamblis.

Reinut Tepp, üks silmapaistvamaid eesti klavessiniste on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia 2010. Reinut Tepp on teinud koostööd kollektiividega nagu Tallinna Barokkorkester, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester jt. Tihe koostöö seob teda ansambliga Cantores Vagantes. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina maailmanimega kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), kellega on esinenud arvukatel kontsertidel üle kogu maailma (Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tokyo Santory Hall jne.). Lisaks Gidon Kremerile ja Kremeratale on ta üles astunud väljapaistvate interpreetidega nagu Michala Petri, Sergio Azzolini, Aleksei Ogriatsuk, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein, Maria Fedotova jt. Samuti mängib Reinut Tepp Kremerata Baltica Sextetis. Ta õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat.

Viiulimängijad Elo Tepp ja Lisanne Altrov ning tšellist Villu Vihermäe on Tallinna Kammerorkestri orkestrandid ning aktiivsed eesti interpreedid. Eesti üks olulisemaid ning rahvusvaheliselt tunnustatumaid muusikakollaktiive, Tallinna Kammerorkester esineb lisaks Eestile ka paljudel mainekatel festivalidel üle maailma ning on koostööd teinud paljude tunnustatud plaadifirmadega. Üks hiljutistest TKO saavutustest on osalemine Arvo Pärdi autoriplaadi “Adam’s Lament” salvestusel, mis pälvis 2014. aastal Grammy.