imageMõisamängud
Kabaree

Anna-Liisa Pillak (metsosopran), Kadri-Ann Sumera (klaver)

Kavas:

Chopin: Poola laulud op. 74 (valik)
Korngold: Drei Gesänge op. 18
Britten: Give him this orchid
Kabaree laulud
Weill: Youkali, Je ne t’aime pas, Nannas lied

Kontserdiks valisime heliloojad, kes on omal nahal pagendust ja kodumaaigatsust kogenud. Mõned laulud käesolevast valikust räägivad otseselt võõrsilolemise valust ja igatsusest kättesaamatu kodu- ja turvatunde järele, teised on pealtnäha vägagi lustakad.
Kontserti alustavad peamiselt klaveriheliloojana tuntud Chopini vähetuntud poola rahvalaulud – oma lihtsusega võluvad melanhoolsed salmilaulud. Saksamaalt pärit juudi juurtega Korngoldi laulud on tunduvalt komplitseeritumad, lausa orkestraalse saate ja väga suure ulatusega, eri registrite vahel mõõtu võtva meloodiaga.
Suur osa kavast on pühendatud kabaree teemale. Kabaree õitsenguaeg oli Lääne-Euroopas XX sajandi kahe sõja vahel tegelikult üsnagi mustal ajajärgul. Sel ebakindla tuleviku ajal sukelduti meeleldi ülepeakaela pahelisse meelelahutusmaailma, otsides naudinguist unustust rõhuva reaalsuse eest. Kabareele (vähemalt kunst-kabareele) on omane kibestumus ja meeleheide näiliselt kerglase ja lõbusa pealispinna all. Sellist meeleseisundit väljendavad suurepäraselt Weilli laulud, samas kui päikeselise loomuga Britteni lauludest kumab siiski mõningast optimismi.

Esinejatest lähemalt: 

www.annaliisapillak.comwww.kadriannsumera.eu