Karin SarvMõisamängud 2017-2018
Saksa ja inglise fantaasiaküllane kammermuusika
Yana Mägila (viiul), Helen Västrik (viiul), Karin Sarv (vioola), Merike Heidelberg (vioola), Leho Karin (tšello) 
Kavas: H. Purcell, W. Williams, J. Brahms

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Kammermuusikutel on tihe koostöö ka Tallinna Kammerorkestri muusikutega – “Mõisamängude” sarja raames saab kuulda valikut Tallinnas toimuvate kammerkontsertide kavadest, millele on lisatud äratundmisrõõmu pakkuvaid palasid kooli muusikatunni raames käsitletavatest teostest.

Kava nimetus tuleneb kavasolevatest fantaasia-vormis ja fantaasiateemalistest teostest. Inglise barokkhelilooja Henry Purcell on loonud vaimuka fantaasia, mis põhineb ühel ainsal noodil! Mõnevõrra hilisemat hõrku inglise romantikat pakub Waughan Williamsi  Fantaasiakvinteti 1 osa. Ning kontserdi keskse teosena kõlavad Johannes Brahmsi  itaaliameelse keelpillikvinteti osad, mis lõppevad ungaripäraselt – kontserdi muusikaline fantaasiarännak viib läbi terve euroopa!

Koolilaste jaoks on ka harukordne võimalus nii lähedalt elavas esituses kõrvuti näha-kuulda kolme erinevat keelpilli – viiulit, vioolat ning tšellot. Kaks pillidest (viiul ja vioola) on dubleeritud – kokku tulebki keelpillikvintett.

Kontserdil esinevad Eesti ühe kõrgeima tasemega ja rahvusvaheliselt tunnustatuma orkestri, Tallinna Kammerorkestri muusikud, sedapuhku kammerkoosseisudena.  

LehoKarin

344073E5-7B59-452F-899B-684EE8EE1F3A