LeonoraHeli Ernits 2EV100. Orus, Jõel ja Aasal
Leonora Palu (flööt), Heli Ernits (oboe), Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Eller, Kõlar, Tamberg, Mägi, Chopin, Mozart, Bach jt.

Järgneva kavaga teeme meiegi kummarduse Eestile. Kõlab läbilõige eesti kammermuusikast alates Heino Ellerist kuni tänapäevani. Kontsert maailb vaimusilma ette värvikad pildid eestimaa loodusest ning erinevatest aegadest läbi saja aasta eesti ajaloos. Kontserdil kõlavad klaveri saatel kaks väga eriilmelist puupuhkpilli – flööt ja oboe.

”Soojendusnumbrina” kõlavad klaveripalad noorelt pianistilt Tähe-Lee Liivilt.

Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, olles varem õppinud flööti. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2008) Olev Ainomäe, Karlsruhe Muusikakõrgkooli bakalaureuseõppe (2009) professor Thomas Indermühle ning EMTA magistriõppe Nils Rõõmussaare ja professor Matti Reimanni juhendamisel. Praegu jätkab ta õpinguid EMTA doktorantuuris.

Heli Ernits on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil “Jūrmala 2008”, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2008 ja 2012), ERSO preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con brio” (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina ERSO ees (oktoober 2011, dirigent Daniel Raiskin, Bohuslav Martinů oboekontsert) ja laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012).

Heli Ernits tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna, esitades sageli Eesti muusikat ja on puhkpillikvintett Estica asutajaliige.

Leonora Palu (flööt, 1979) tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. 

Palu kuulub nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liikmeskonda ning osaleb sageli eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. 

Flöödimängu õppis Leonora Rakvere ja Pärnu Lastemuusikakoolides ning Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas (juhendajad Anne Kann ja Jaan Õun) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (juhendajad dots. Raivo Peäske ja magistrantuuris prof. Imants Sneibis). 2003.a. täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis prof. Frank Hendrickx’i juures. Lisaks on Leonora Palu osalenud mitmete nimekate flötistide meistrikursustel s.h. Renate Greiss-Armin, Patrick Gallois, Moshe Epstein, Matti Helin, Maarika Järvi. 

Ta on pälvinud 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele (2008) ja duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis (2002). 

Leonora Palu pikaaegsed ansamblipartnerid on Age Juurikas, Diana Liiv, Jorma Toots, Indrek Palu,Kristo Käo jpt., kellega koos on esinetud konkurssidel ning festivalidel Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Poolas, Austrias, Saksamaal, Venemaal ja Itaalias. 

Leonora Palu töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb tihti solistina.

Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning kontserdiagentuuri Kammermuusikud kunstiline juht. Alates 2008. aastast on tema korraldusel toimunud keskmiselt 120 klassikalise muusika ja nüüdismuusika kontserti aastas. Kontserdid on toimunud erinevais paigus üle Eesti, sealhulgas sarja “Mõisamängud” raames ka väiksemates maakohtades ning pakkunud esinemisvõimalusi mitmekümnetele eesti interpreetidele. Laiema kultuuriavalikkuse huvi on köitnud Kammermuusikute sari “HELIjaKEEL”, kus on peamiselt kõrvutatud erinevate eesti nüüdisheliloojate ja kirjanike looming.

Pianist Diana Liiv alustas klaveriõpinguid viieaastaselt oma pianistist ema juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiina Kuriku, Ivo Sillamaa ja Valdur Rootsi juhendamisel ning täiendanud end eraviisiliselt Anna Klasi juures. Muusikalise kõrghariduse omandas ta Peep Lassmanni klaveriklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta 2011. aastal kaitses magistrikraadi solisti suunal ning 2012. omandas teistkordse magistrikraadi cum laude kammeransamblistina Marje Lohuaru juhendamisel. Ta on täiendanud end aastatel 1995–1997 Victor Rosenbaumi juures Longy Muusikakoolis Bostonis ning aastatel 2007–2008 Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2009-2013 täiendanud end St. Cecilia nimelises rahvusvahelises pianistide erakoolis Bergamos Konstantin Bogino klaveriklassis. Lisaks on ta osa võtnud mitmetest suvekoolidest ja kursustest Iisraelis (1996), USA-s, Soomes ja Rootsis ning Lazar Bermani meistriklassidest Leedus.

2009. aastal pälvis Diana Liiv Kuhmo Kammermuusikafestivalil Soomes rahvusvahelise klaverikvinteti koosseisus Kees Wiebenga parima ansambli auhinna R. Schumanni Klaverikvinteti esituse eest. 2010. aastal saavutas ta diplomi ühel nimekaimatest rahvusvahelistest pianistide konkurssidest „Piano Competition Rome“ Roomas. Samal aastal pälvis ta ka kahekordse laureaaditiitli nii solisti kui ka kammeransambli kategoorias Leedus, Druskininkai rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music Without Limits“, kus ta osales koos viiuldaja Kristina Kriidiga.

Diana Liiv on üles astunud solisti ja kammermuusikuna Eesti olulistel festivalidel ja kontserdisarjades, ta on esinenud nii ansamblistina kui ka andnud soolokontserte Leedus, Rootsis, USA-s, Soomes, Hollandis (Gaudeamus Interpreters Competition Hollandis), Venemaal (Peterburi Jaani kirikus, Moskva festivalil Spiegel im Spiegel 2015) , Itaalias (Luccas, Brescias, Ascoli Picenos, Bergamos) ja Prantsusmaal (Eric Satie festivalil Pariisis 2011).
Orkestrisolistina on ta üles astunud Longy Sümfooniaorkestri, Kaunase Sümfooniaorkestri, Lexingtoni Sümfooniaorkestri ning Tartu ja Tallinna Kammerorkestrite ning TMKK sümfooniaorkestri ees.
Tema repertuaari kuulub lai valik sooloklaveri- ja kammerteoseid alates klassikast ja lõpetades nüüdismuusikaga. Erilisel kohal on tema repertuaaris eesti heliloojate looming. Ta on olnud ka Märt-Mattis Lille, Timo Steineri, Galina Grigorjeva, Malle Maltise, Mirjam Tally, Jüri Reinvere jt. teoste esmaettekandjaks. Ning lisaks eelpoolnimetatud heliloojatele on ta teinud koostööd ka Helena Tulve, Arvo Pärdi ja Kaija Saariahoga. 
Ta on teinud palju kontserdisalvestusi ja fondisalvestusi Eesti Raadio Klassikaraadiole. 

Ta on kirjutanud ja avaldanud kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut koos CD-ga: “Neli heldet haldjat” (2005) ja “Võluvitsa vägi“ (2007). Koos raamatutega ilmunud plaatidel esitab Diana Liiv seadeid P. Tšaikovski klaveritsüklitest „Lastealbum “ ja „Aastaajad“. 2014. aastal ilmus duubel CD HELIjaKEEL Variatio Delectat eesti kammermuusikaga Diana Liivi esituses.
Lisaks on Diana Liiv avaldanud artikleid ja kirjutanud arvustusi kultuurilehele „Sirp“.