03FF4DF8-9B31-4B7A-8A00-8FBCCCEA3886Mõisamängud
Scherzo fuocoso. Säravalt,  humoorikalt. EV100
Heli Ernits (oboe), Aleksander Traksmann (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver)
Kavas: Bach, Chopin, Mozart, Davõdov, Raid, Tamberg, Pärt

Kontserdikavaga teeme kummarduse Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Kontserdil kõlab läbilõige klassikalise muusika erinevatest ajastutest barokist kuni pea tänapäevani  ning nopped eesti muusika kullafondist – Arvo Pärdi “Alinale”, “Liblikad”, kontserdi nimilugu, Kaljo Raidi “Scherzo fuocoso” ning lastele tuttava “Karumõmmi unelaulu” autori, Eino Tambergi “Aaria” ja “Sonatiin”.

ERSO oboemängija Heli Ernitsa kõrval, keda saadab Diana Liiv klaveril astuvad ette noored muusikud Tallinna Muusikakeskkoolist – Aleksander Traksmann tšellol, keda saadab tema ema, Marrit Gerretz-Traksmann ning ka viimase õpilane Tähe-Lee Liiv klaveril.

Esinejatest:

Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus hetkel on 8. klassis. Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″. Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (Beethoven – Klaverikontsert nr 1).  Ta on osalenud korduvalt Arbo Valdmaa rahvusvahelisel pianistide kursusel. Ta on osalenud Hispaanias Forum Orihuela kursustel Hui Ying Tawastsjerna juhendamisel ning Konstantin Bogino kursustel Bergamos. Osalenud ka Hande Dalkilic’i meistriklssis.

Aleksander Traksmann õpib Tallinna Muusikakeskkooli 6. klassis ja tema õpetajaks on Mart Laas. Aleksander on saavutanud Eesti konkursil “Parim noor instrumentalist” 2014 II ja 2016 I koha. Ta on esinenud solistina orkestri ees ja erinevates ansamblites.

Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, olles varem õppinud flööti. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2008) Olev Ainomäe, Karlsruhe Muusikakõrgkooli bakalaureuseõppe (2009) professor Thomas Indermühle ning EMTA magistriõppe Nils Rõõmussaare ja professor Matti Reimanni juhendamisel. Praegu jätkab ta õpinguid EMTA doktorantuuris. Heli Ernits on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil “Jūrmala 2008”, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2008 ja 2012), ERSO preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con brio” (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina ERSO ees (oktoober 2011, dirigent Daniel Raiskin, Bohuslav Martinů oboekontsert) ja laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012). Heli Ernits tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna, esitades sageli Eesti muusikat ja on puhkpillikvintett Estica asutajaliige.