23295D27-C46B-4FC0-89DA-DC2843784FC1Mõisamängud. Kammermuusikud mõisates ja mõisakoolides
Mälestusi Haapsalust
Denis Golubev (oboe, Moskva), Aglaya Golubeva (oboe, Moskva), Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Arvo Pärt, Pjotr Tšaikovski, Camille Saint-Saëns, Frederic Chopin jt. 

Kontserdi külalisesinejad – muusikud isa ja tütar Moskvast on Eestiga seotud väga tähelepanuväärsel moel. Perekond suvitab juba aastakümneid tihti Estis, Haapsalus. Sellega seoses tekkis idee luua kontakte eesti muusikutega (sellest pärineb ka koostöö MTÜ-ga Kammermuusikud ning selle kunstilise juhi, Diana Liiviga), millest omakorda kasvas välja Denis Golubevi korraldatud eesti muusika festival “Peegel peeglis” Moskvas. Suhted mõjutasid ka Haapsalus toimuva Tšaikovski festivali sündi. 

Deniss Golubev (oboe, Moskva) õppis Venemaa Gnessini nim. Muusikaakadeemias ja Moskva Riikliku Tšaikovski nim. Konservatooriumis. Ta mängib oboel, oboe d`amouri`l, inglise sarvel. Töötas aastaid solistina orkestris “Novaya Opera” ja ta on Moskva ansambli „Barokksolistid“ liige. Ta on Moskva eesti muusikale keskendunud festivali “Peegel peeglis” kunstiline juht. Ka Denis Golubevi tütar Aglaya Golubeva on silmapaistev noor oboemängija, kes õpib rahvusvaheliselt tunnustatud Moskva Gnessini instituudis, 8. klassis.

Koolinoortele pakume sarjas “Mõisamängud” kava, kus esinevad koos moskva külaistega ka eesti perekond – ema ja tütar – Diana ja Tähe-Lee Liiv. Diana Liiv on MTÜ Kammermuusikud kunstiline juht ja pianist ning samuti ka Tähe-Lee on silma paistnud juba mitmel kodumaisel ja rahvusvahelisel konkursil andeka noore muusikuna. Ta õpib Tallinna Muusikakeskkooli 8. klassis.

Kava nimilugu on sümboolselt Tšaikovski teos “Mälestusi Haapsalust”, mille helilooja kirjutas Haapslus suvitamise järgselt. Kontserdil kõlab ka Frederic Chopini, Arvo Pärdi jt. muusika.