IMG_3227Mõisamängud 2017-2018
Pähklipureja kontsertetendus 

Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)  
Kavas: Tšaikovski, Chopin, Bach, Scarlatti 

Tõelist aastavahetuse meeleolu aitavad kaunites mõisasaalides luua seaded Pjotr Tšaikovski balletsit “Pähklipureja”. Muusikapaladega kõrvuti on esinejate poolt lahti jutustatud ka “Pähklipureja” kuulus jõlulumuinasjutt. Illustratsiooniks on ekraanile kuvatud katkendid balletist ning muinasjutupildid. Muinasjutu sisse on põimitud ka palad klaveritsüklist “Aastaajad” seatuna neljale käele ema ja tütre esituses. Lisaks tuleb ettekandele pidulik ja pühalik Johann Sebastian Bachi ja Domenico Scarlatti muusika ning tõelist tulevärki ning romatilist muusikaelamust pakuvad Frederic Chopini kuulsad klaveriteosed.

Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus hetkel on 8. klassis.
Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017”.
Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (Beethoven – Klaverikontsert nr 1).
Ta on osalenud korduvalt Arbo Valdmaa rahvusvahelisel pianistide kursusel. Ta on osalenud Hispaanias Forum Orihuela meistrikursustel Hui Ying Tawastsjerna juhendamisel ning Konstantin Bogino meistrikursustel Bergamos.