IMG_670529633003_2048458065479496_2107702493_oMõisamängud 2018/2019

Cleopatra aaria 
Karl-Mathias Saarse (laul), Tähe-Lee Liiv (klaver) 
Kaastegev Diana Liiv (jutt, klaver)
Kavas: Chopin, Bach, Händel, Mozart

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2018-2019 on sarja 11. hooaeg. Käesoleva hooaja esimese poole teema on “noortelt-noortele” – fookuses on noored kammermuusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka noorte muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Noored artistid – Karl-Mathias Saarse ja Tähe-Lee Liiv esitavad kava kus vaheldub Chopini klaverimuusika säravate ooperiaarjate ning kuulsate laulumeloodiatega. Kõlavad Händeli “Cleopatra aaria” ooperist “Julius Caesar”, Glucki “Amori aaria” ooperist “Orpheus ja Euridice” jt-ga. Esitatavaid teoseid tutvustab pianist Diana Liiv. 

Karl-Mathias Saarse (laul) on noor talent, kes on lõpetanud Türi Põhikooli ja Türi Muusikakooli klarneti erialal. Kooliaastate vältel on ta olnud tõeline pärl muusikas – osalenud edukalt konkurssidel, festivalidel soolo-, ansambli- ja koorilauljana (Türi Poistekoor, EMLS-i üle-eestiline poistekoor “Kalev”) ning korduvalt esindanud oma kooli ning kodulinna Türi – Järvamaa maakondlikel ja üleriigilistel üritustel – Laulukaar, Laulukarussell 2012, 2015, EMLS-i Poistelaul 2015, 2017 (tulemuseks finaalid, esikohad). Karl-Marhias on saavutanud 1. ja 2. üleriigilsel klassikalise laulu konkursil “Võluhääl” oma vanusegrupis 1. koha. Ta on esinenud ka Saaremaa Ooperipäevade raames 2017.a. noorte vokalistide kontserdil Kuressaares. Alates 2018/2019 õppeaastast jätkab Karl-Mathias Saarse õpinguid klassikalise laulu erialal Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Risto Joosti juhendamisel ning Tallinna 32. Keskkooli teatriklassis.

 

Tähe-Lee Liivi (klaver) kohta leiab infot siit: http://kammermuusikud.ee/tahe-lee-liiv/